13.2.2018. 19:08
Plavi ubjedljivi protiv Mladosti iz Lješkopolja

Izabranici Nikole Rakojevića, danas su na svom terenu, u generalnoj provjeri pred nastavak sezone, ubjedljivo savladali drugoligašku ekipu Mladosti iz Lješkopolja rezultatom 3:0.

FK Sutjeska  - OFK Mladost Lješkopolje 3:0 (0:0)

Pomoćni teren Stadiona kraj Bistrice

Gledalaca oko 100

Sudija: Ivan Roćenović

66’ – 1:0 – Aleksa Marušić

81’ – 2:0 – Aleksa Marušić

89’ – 3:0 – Šaleta Kordić

Za našu ekipu utakmicu su počeli: Giljen (C), Bakrač, Nedić, Mi. Vučić, Ma. Vučić, Lončar, Janković, Denković, Marković, Ivanović i Božović. Igrali su još: Ličina, Radišić, Stijepović, Radulović, Stefanović, Vujović, Poček, Merdović, Kordić i Marušić.

OFK Mladost Lješkopolje nastupila je u sledećem sastavu: Lakićević, Čelebić, Aligrudić, Dulović, Tiodorović, Šćepanović, Muhović, Tomašević, Drešković, Seratlić i Matouke. Igrali su još: Krivokapić, Jovanović, Tatalović i Mugoša.

Bez obzira na loše vremenske uslove, naši fudbaleri su još jednom prikazali dobru igru i bili bolji rival od ekipe Mladosti tokom većeg dijela meča.

U prvih pola sata igre nije bilo većih uzbuđenja. U 31. minutu Miloš Bakrač je pogodio mrežu gostiju, ali zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao, njegov gol nije priznat.

Igrao se 37. minut kada se Bojan Božović našao u sjajnoj prilici, ali je njegov šut zaustavio golman gostiju. Isti igrač je u samom finišu prvog dijela promašio “zicer”, posle odlične akcije Ivanovića i Lončara.

U drugom poluvremenu nije se dugo čekalo na uzbuđenja. Miloš Vučić je u 50. minutu sjajno izveo slobodnjak, ali golman Boris Lakićević je dobro intervenisao. Isti igrač je samo par minuta kasnije, opet “gađao” iz slobodnog udarca, ali je Boris Lakićević, bivši čuvar mreže naše ekipe, a sada  čuvar mreže gostiju, još jednom bio na visini zadatka.

Dobru igru u drugom poluvremenu plavi su krunisali fenomenalnim golom mladog Alekse Marušića, koji je sa oko 20 metara elegantno plasirao loptu u mrežu gostiju za vođstvo od 1:0.

Jedan od boljih pojedinaca u protivničkoj ekipi na današnjoj utakmici, Kamerunac Matouke je u 78. min odlično prošao po desnoj strani, šutirao, ali je lopta završila malo pored stative gola Ličine.

U 80. minutu nakon odličnog prodora i centaršuta povratnika Radulovića, talentovani Marušić se sjajno snašao i po drugi put sproveo loptu u mrežu.

U samom finišu meča, u 89. minutu Merdović je iz kornera pronašao Šaletu Kordića, koji je pogodio glavom, i tako postavio konačan rezultat utakmice.

Posebno raduju dva pogotka u režiji Alekse Marušića, igrača iz omladinskog pogona, čime je opravdao ukazanu priliku i potvrdio da se na njega može ozbiljno računati u nastavku sezone.

Treba istaći i činjenicu da je isti igrač najbolji strijelac pripremnog dijela sa 4 pogotka, koliko je postigao i Šaleta Kordić.

Plavi su ovom utakmicom uspješno završili pripremni dio, pa u odličnoj formi i dobrom raspoloženju dočekuju proljećni dio sezone.

Prvi meč drugog dijela sezone Telekom 1. CFL, naši momci će odigrati protiv ekipe Petrovca 20. februara od 13:30h na stadionu pod Malim brdom.

Autor: Boris Kankaraš