1.12.2018. 15:50
Plavi ubjedljivi protiv Grblja

Plavi su danas na svom terenu ubjedljivo savladali ekipu OFK Grblja rezultatom 3:0 u okviru 17. kola Telekom 1. CFL.

Bojan Božović 87'

Naša ekipa je nastupila u sledećem sastavu: Giljen (C), Nedić, Cicmil, Grivić, Bulatović, Lončar, Bubanja, Ćetković, Ma. Vučić, Alharaish i Marković. Igrali su još: Božović, Osmajić i Stefanović.

OFK Grbalj: M. Kordić (C), Kotorac, Stanišić, Kašćelan, V. Kordić, Jović, Dragićević, Đorđević, Kaluđerović, Montenegro i Merdović. Igrali su još: Džugurdić, Bošković i Pajović.

Zanimljvo je da su momci iz Radanovića uoči ovog meča bili jedina neporažena ekipa na gostujućem terenu u prvenstvu, a takođe su uz ekipu Zete bili ekipa sa najmanjim brojem primljenih golova - svega osam. Sa druge strane naš tim ima najbolji bilans kod kuće, a ubjedljivo smo najefikasnija ekipa u šampionatu sa 21. postignutim golom do ove utakmice

Na utakmici je viđeno pregršt šansi. Gosti su zaprijetili u par navrata, ali sve te pokušaje uglavnom je zaustavljao Giljen. Sa druge strane aktuelni šampion je odigrao savršeno u oba pravca, imao sijaset izglednih prilika, uz raspoloženog dvostrukog strijelca Markovića koji je sada drugi strijelac lige.

Prvi su zaprijetili gosti u 8. minutu preko Montenegra koji je šutirao nakon jedne odbijene lopte sa dvadesetak metara, ali neprecizno.

Uzvratili su naši fudbaleri u 17. minutu kada je Bulatović prekinuo pas na sredini terena, a onda sjajno uposlio Markovića da bi on nesebično asistirao za Ćetkovića koji je nažalost bio "kratak".

Samo minut kasnije naša ekipa stiže do prednosti. Grivić je srušen u kaznenom prostoru gostiju, a sudija Bošković je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač sa linije penala bio je Božo Marković.

Izabranici Veska Steševića mogli su do izjednačenja u 23. minutu. Kotorac je centrirao nisko sa lijeve strane u peterac, a Montenegro se sjajno "iskrao" našoj odbrani, šutirao glavom, međutim Giljen je maestralno odbranio i odbio loptu u korner.

Na isteku 35. minuta naš tim udvostručuje prednost. Ćetković je dodao do Lončara, ovaj proslijedio loptu na desni bok za Alharaisha, a on je sjajno centrirao na drugu stativu za Markovića koji rutinski proslijeđuje loptu u mrežu za svoj drugi gol u ovom meču, ukupno peti u šampionatu.

Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja, pa su na odmor znatno zadovoljniji otišli plavi sa vođstvom od 2:0.

Prvih petnaestak minuta nastavka igralo se uglavnom na sredini terena, bez šanse da se ugrozi gol.

Potom su Trikolori bili opasniji u 59. minutu. Rezervista Džugurdić je centrirao sa lijeve strane, najviši u skoku bio je Kašćelan čiji pokušaj glavom sa peterca zaustavlja Giljen.

Pet minuta kasnije naša ekipa je mogla do trećeg pogotka. Ćetković je izveo korner sa desne strane, uslijedila je velika gužva u kaznenom prostoru, da bi se najbolje snašao Bulatović koji je ostavio povratnu Alharaishu na desetak metara, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Ćetković je nedugo potom sjajno povukao sa lijeve strane, stuštio se kroz sredinu, tukao sa ivice šesnaesterca, međutim Kordić brani krajnjim naporom.

Na isteku 67. minuta Marković je mogao do het-trika. Alharaish je odlično prošao po desnom boku, centrirao, a Marković je prvo maestralno primio loptu na grudi, potom probao efektno makazicama sa petnaestak metata, ali tik pored lijeve stative golmana gostiju.

Igrao se 87. minut kada plavi stižu do 3:0. Ćetković je uposlio Vučića na lijevu stranu, koji je ostavio loptu na 16 metara za Lončara, on prošao kroz sredinu, gađao lijevom nogom sa desetak metara, ali Kordić brani. U nastavku lopta se odbija do Božovića kojem nije bilo teško da sa tri, četiri metra sprovede loptu iza leđa nemoćnog Kordića i postigne svoj treći gol u prvenstvu.

Ekipa Grblja je u sudijskoj nadoknadi mogla do počasnog pogotka. Džugurdić je ubacio sa lijeve strane, na drugoj stativi našao se Kašćelan i šutirao malo pored gola.

Ono što raduje jeste da je mladi Milutin Osmajić odigrao prvih petnaestak minuta nakon povrede glave koju je "zaradio" 3. novembra u utakmici sa ekipom Iskre.

Nakon ove pobjede plavi se i dalje nalaze na liderskoj poziciji sa 32 osvojena boda, četiri više od prvog pratioca, ekipe Zete, pet više u odnosu na trećeplasiranu ekipu OFK Petrovca koja je poražena od ekipe Iskre, kao i od Budućnosti koja je poražena nakon preokreta od ekipe Rudara rezultatom 2:1.

Plavi u narednom 18. kolu Telekom 1. crnogorske fudbalske lige u “Crnogorskom derbiju” gostuju ekipi Budućnosti, a utakmica je zakazana za srijedu 5. decembra od 17h na stadionu Pod Goricom.

Autor: Boris Kankaraš