24.11.2021. 16:55
Plavi u polufinalu Kupa Crne Gore

Naša ekipa je sa ubjedljivih 4:0 savladala Podgoricu u utakmici 1/4 finala Kupa Crne Gore i na taj način izborila plasman među četiri najbolje ekipe.

Miloš Drinčić je postigao svoj prvijenac u Plavom dresu i donio prednost u 39. minutu. Pobjedu su u nastavku meča potvrdili Marušić u 62. , Raičević u 78. i Eraković sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 87. minutu.

4:0 Eraković 87'

FK SUTJESKA: Ličina (C) - Janjić, Drešković (od 46. Bubanja), C. Augusto, Matanović (od 78. Pajović), Nikač (od 62. Marković), Marušić (od 71. Raičević), Vlahović, Drinčić, Zoćević (od 62. Eraković), Stijepović

Rezerve: Giljen, Pajović, Eraković, Bubanja, Marković, Vuković D, Vučić Ma, Raičević, Jovović

FK PODGORICA: Ivezić - Ukšanović, Cicmil, Đajić (C), Muharemović (od 81. Krivokapić A), Jovanović (od 61. Sentoku), Adrović, Maraš (od 61. Popović), Boljević (od 74. Vuković), Bajović (od 46. Vukčević), Suzuki

Rezerve: Nikić, Vukčević, Bulatović, Sentoku, Vuković, Popović, Boričić, Krivokapić A

Od prvog zvižduka sudije Vojinovića, naši momci su preuzeli glavnu riječ na terenu i imali veliki posjed lopte, ali pravih prilika nije bilo sve do završnice prvog poluvremena, kada smo došli do prednosti.

Janjić je u 39. minutu uputio odličan centaršut iz kornera, a Miloš Drinčić sa druge stative postigao svoj prvi gol u plavom dresu.

Prvu i jedinu pravu priliku na meču, Podgorica je imala u nadoknadi prvog dijela - Maraš je sa desne strane ušao u kazneni prostor naše ekipe i šutirao, ali dobro postavljeni Ličina odlično interveniše.

Plavi su u nastavku meča došli do ubjedljive pobjede, a prije drugog gola prilike su imali Zoćević u 53. i Janjić u 58. minutu.

Naša ekipa duplira prednost u 62. minutu - sjajna lopta Bubanje za Vlahovica koji je ubacio u kazneni prostor gostiju, a Aleksa Marušić udarcem desnom nogom sa petnaestak metara trese mrežu Ivezića za 2:0.

U 70. minutu sjajan dupli pas Matanovića sa Markovićem, zatim je naš vezista uzdrmao prečku snažnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

U 78. minutu fenomenalna akcija cijele ekipe krunisana golom. Janjić je poslao loptu u prostor za Raičevića koji prolazi pored Ivezića i pogađa mrežu gostiju.

Tačku na ubjedljiv trijumf naše ekipe stavlja Eraković evrogolom iz slobodnog udarca sa nešto više od šesnaest metara, u 87. minutu.

Plavi su se pobjedom protiv Podgorice plasirali u polufinale Kupa Crne Gore, koje će se igrati u drugom dijelu sezone. Osim naše ekipe plasman su izborili Iskra i Dečić, a čeka se još bolji iz duela Budućnosti i Rudara.

U nedjelju nas očekuje gostovanje ekipi Budućnosti u najvećem crnogorskom derbiju, koji se igra u okviru 16. kola Telekom 1. CFL.

Autor: Vasilije Lalović