30.11.2016. 19:02
Plavi u polufinalu Kupa

Naši fudbaleri uspjeli su da se plasiraju u polufinale Kupa Crne Gore, pošto su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Petrovac (4:3).

U regularnom toku bilo je 1:0 za našu ekipu, koja je uspjela anulirati prednost Petrovca iz prvog meča. Strijelac jedinog gola bio je Bojan Božović u 75. minutu utakmice.

Prvi dio igre obilježila je inicijativa Sutjeske, čiji su igrači u par navrata zaprijetili golu gostiju, ali su napadači "plavih" bili neprecizni.

U drugom poluvremenu domaći igrači nastavljaju sa inicijativom, i stižu do izjednačenja u ukupnom skoru.

Do kraja susreta, rezultat je ostao nepromijenjen, nakon čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

U penal seriji bolje se snašla naša ekipa i slavila rezultatom 4:3. Pogotke su postigli Draško Božović, Miloš i Marko Vučić i Igor Ivanović, koji je pogodio za prolaz među četiri najbolje ekipe Kupa Crne Gore. Slavko Kovačević nije bio precizan sa bijele tačke, ali se to nije odrazilo na rezultat jer je Vladan Giljen uspio da odbrani dva jedanaesterca koje su izveli gostujući fudbaleri.