21.8.2021. 22:52
Plavi u "petoj" brzini - nakon preokreta pala Iskra

Naša ekipa je upisala petu pobjedu u isto toliko odigranih mečeva u okviru Telekom 1. CFL. Plavi su večeras bili bolji od Iskre, konačnim rezultatom 3:1.

Gosti su došli do prednosti već u 2. minutu preko Sekulića, ali je Janjić donio preokret golovima u 16. i 18. minutu. Sve dileme oko pobjednika otklonio je Marković pogotkom u 87. minutu.

3:1 Marković (as Vuković D) 87'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Janjić (od 84. Vuković D), Drešković, Mitrović (od 61. Vlahović), C.Augusto, Matanović (od 84. Zoćević), Drinčić, Bubanja, Marković, Vučić Ma (od 76. Stijepović), Raičević (od 46. Eraković)

Rezerve: Ličina, Pajović, Nikač, Eraković, Vlahović, Zoćević, Vuković M, Vuković D, Stijepović

FK Iskra: Kordić - Obradović (C), Bakrač, Radunović, Šaletić, Šahman, Pavlović (od 81. Vuković), Pavlićević (od 59. Milojko), Tučević, Yamamoto (od 70. Grbović), Sekulić (od 70. Milić)

Rezerve: Spasojević, Milić, Đurišić, Vuković, Kumburović, Obradović, Vukotić, Grbović, Milojko

Nakon četiri meča bez primljenog gola, naš kapiten je večeras savladan posle nepuna dva minuta igre - Tučević je poslao loptu u prostor za Sekulića, koji rutinskom realizaciom donosi prednost svojoj ekipi u ranoj fazi meča.

Ipak, taj pogodak nije puno poremetio naše igrače koji su do 18. minuta došli do potpunog preokreta.

Odlična akcija naše ekipe u 16. minutu - Augusto je odigrao loptu za Markovića, on petom ostavio lijepo za Vućića koji je uputio centaršut, Janjić sa druge stative zatresao mrežu Kordića.

Plavi u 18. minutu dolaze do preokreta. Akteri isti kao kod prvog gola, Vučić je upisao drugu asistenciju, a Janjić drugi gol u kratkom vremenskom intervalu.

Mogao je mladi reprezentativac Crne Gore postići het trik u prvom poluvremenu, kada je u 41. minutu iz kornera sa desne strane uputio direktan udarac na gol, Kordić vrhovima prstiju, uz pomoć prečke, uspio da odbrani.

Imala je ekipa Iskre u nastavku meča dvije prilike da dođe do izjednačenja. Prvo je Palvićević u 48. minutu pogodio prečku, zatim Sekulić desetak minuta nakon toga šutirao pored gola iz izgledne pozicije.

Vlahović se u 67. minutu odlično izborio za loptu na desnoj strani, zatim uposlio Janjića koji se sjajno oslobodio čuvara na malom prostori i imao sjajnu priliku da postigne treći gol, ali Kordić fenomenalno interveniše.

U 87. minutu tačku na večerašnji susret stavlja Božo Marković koji je dobio loptu od mladog Dušana Vukovića, iskusno zaobišao Kordića i zatresao mrežu za potvrdu petog trijumfa u nizu.

Plavi će u narednom kolu gostovati Dečiću. Taj meč je na programu za sedam dana.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska