14.3.2018. 18:03
Plavi u goleadi bolji od “trikolora”

Plavi su danas su na gostovanju u Donjoj Sutvari, u 24. kolu Telekom 1. CFL, savladali ekipu Grblja iz Radanovića rezultatom 3:2, mnogo lakše nego što pokazuje rezultat.

OFK Grbalj – FK Sutjeska 2:3 (0:2)

Stadion Donja Sutvara, Radanovići
Gledalaca oko 300

Sudija: Savo Vujović
Pomoćnici: Jovica Tatar i Miodrag Brajović

19’ – 0:1 Luka Merdović
38’ – 0:2 Šaleta Kordić
81’ – 0:3 Igor Ivanović
83’ – 1:3 Danko Kovačević
90+2’ 2:3 Zdravko Dragićević

Naša ekipa počela je u sledećem sastavu: Giljen (C), Bakrač, Radišić, Mi. Vučić, Ma. Vučić, Lončar, Stefanović, Denković, Ivanović, Merdović i Kordić. Igrali su još: Osmajić, Marušić i Stijepović.

OFK Grbalj: Kordić (G), Tomić, Grivić, Vlahović, Carević (C), Popović, Dragićević, Vuković, Jović, Pejić i Vasović. Igrali su još: Stanišić, Manojlović i Kovačević.

U veoma dinamičnom prvom dijelu utakmice, potpuna dominacija plavih, koji su pokazali zašto se nalaze na liderskoj poziciji.

Prvu ozbiljniju priliku na meču iskoristila je naša ekipa. Igrao se 19. minut kada je nakon greške odbrane domaćih Ivanović sjajno prošao po desnoj strani, odložio loptu do Merdovića, koji je sa oko 20 metara savladao golmana Kordića za vođstvo naše ekipe.

Naši fudbaleri su u nastavku u potpunosti kontrolisali igru, a u 34. minutu naš napadač Kordić je pao u šesnaestercu Grblja, ali sudija Vujović nije smatrao da ima elemenata za najstrožiju kaznu.

Samo pet minuta kasnije, nakon odlično izvedenog kornera Miloša Vučića, Kordić se našao na pravom mjestu i glavom proslijedio loptu u mrežu “trikolora”.

U 54. minutu naša ekipa je mogla da uveća prednost - Ivanović je odlično šutirao, ali je njegov udarac izblokirao Grivić i lopta je završila u korneru.

Tek u 74. minutu, prva šansa za Grbljane, ali je Stanišić šutirao pravo u Giljena.

Igrao se 81. minut, kada je najbolji strijelac prvenstva Igor Ivanović udarcem sa distance matirao nemoćnog Kordića, za svoj jedanaesti pogodak u sezoni.

Posle ubjedljive prednosti, došlo je do opuštanja u igri plavih, pa su domaći to kaznili i postigli dva utješna gola, koja nisu ugrozila pobjedu naše ekipe.

Prvo je, u 83. minutu, rezervista Kovačević smanjio rezultat, a zatim u samom finišu utakmice, u nadoknadi vremena, izabranici Zorana Govedarice su postigli još jedan gol, a strijelac je bio Dragićević.

Poslije ove pobjede, plavi imaju 58 bodova, i dalje 16 više u odnosu na drugoplasiranu Budućnost, koja je danas u Tuzima, ostvarila prvu pobjedu u drugom dijelu sezone, savladavši ekipu Dečića rezultatom 1:0.

U narednom kolu, koje se igra u subotu 17. marta, naš tim će “kraj Bistrice” ugostiti ekipu Rudara iz Pljevalja.

Autor: Boris Kankaraš