19.8.2019. 13:03
Plavi superiorni u Pljevljima

Fudbaleri naše ekipe slavili su pod Golubinjom protiv Rudara u utakmici 4. kola Prve Telekom lige, a rezultat je nakon 90 minuta igre bio ubjedljivih 0:4.

FK Rudar - FK Sutjeska 0:4 (0:2)

0:1 Darko Bulatović (as Kojašević) 5'
0:2 Bojan Božović 9'
0:3 Miljan Vlaisavljević (as Janković) 64'
0:4 Damir Kojašević (as Ćetković) 85'

Aktuelni šampion Crne Gore od starta je imao inicijativu, veoma rano stigao do dva pogotka i do kraja u potpunosti kontrolisao situaciju na terenu, što je donijelo tri potpuno zaslužena boda.

I novi selektor Crne Gore Faruk Hadžibegić, koji je bio danas na tribinama stadiona pod Golubinjom, imao je šta da vidi, pa možda neko iz tabora Plavih dobije i poziv za mečeve reprezentacije koji se igraju u septembru.

Prva prava prilika pred golom Pljevljaka pretvorena je u gol. Igrao se 4. minut kada je Damir Kojašević centrirao sa lijeve strane, a na pravom mjestu bio Darko Bulatović, koji je glavom sproveo loptu u mrežu domaćina.

Pet minuta kasnije, nakon odlične akcije naše ekipe i šuta Miljana Vlaisavljevića, lopta se od stative odbila do Bojana Božovića, koji nije propustio priliku da pogodi i donese svom timu prednost od dva gola.

Vlaisavljević je već u 17. minutu mogao da okonča i posljednje dileme oko pobjednika. Našao se sam ispred golmana Rudara Branislava Ružića, koji je praktično bio matiran, ali je lopta otišla preko gola.

U nastavku je opao tempo igre, a igrači u plavim dresovima stvorili su još jednu izglednu priliku u 22. minutu, kada je nakon centaršuta Aleksandra Šofranca pokušao udarcem glavom Nemanja Nedić i bio neprecizan.

Drugo poluvrijeme je donijelo mnogo laganiji tempo, a do prve prave prilike dolazi Marko Ćetković u 57. minutu, koji nakon asistencije Kojaševića, iz dva pokušaja nije uspio da pogodi mrežu.

Ipak, ono što Vlaisavljević nije uspio u prvom dijelu igre, pošlo mu je za nogom u 63. minutu. Napadač "plavih" je nakon duplog pasa sa Branislavom Jankovićem poslao loptu u suprotan ugao Ružićevog gola i definitivno riješio pobjednika ovog susreta.

Branilac titule je imao šansu i u 70. minutu, kada je iz slobodnog udarca pokušao Kojašević, ali je golman pljevaljske ekipe poslao loptu u korner.

Konačan rezultat postavljen je u 86. minutu, a strijelac četvrtog gola bio je Kojašević nakon izvanredne akcije Vučića, Markovića i asistenta Ćetkovića.

Plavi su nakon četiri kola jedina ekipa u Telekom 1. CFL čija odbrana nije "kapitulirala" i zaduzimaju drugu poziciju na tabeli sa sedam bodova, uz meč manje.

U narednom 5. kolu, koje je na programu naredne subote, na našem stadionu gostuje novajlija u prvoligaškom društvu, ekipa FK Podgorica.