3.5.2023. 22:16
Plavi su u finalu Kupa Crne Gore!

Nakon trijumfa rezultatom 3:1 u prvom meču kraj Bistrice, naši momci su na DG areni remizirali 1:1 i ukupnim rezultatom 4:2 eliminisali Dečić.

Na današnjem susretu smo došli do prednosti golom Vuka Strikovića u 31. minutu , dok je Draško Bozović u 51. postavio konačnih 1:1.

Dečić - Sutjeska 1:1 (0:1)

DG Arena, Podgorica

0:1 Striković (as Matanović) 31'
1:1 Božović 51'

SUTJESKA: Ličina (C) - Grivić, Krstović, Conraad (od 69' Marković), Matanović (od 69' Nikolić J.)  Striković (od 63' Pajović), Eraković, Vučić, Živković (od 63' Sahli), Bilali, Babić.

Rezerve: Giljen, Žižić, Pajović, Đinović, Đurković, Marković, Stijepović, Nikolić J, Sahli.

DEČIĆ: Marković (G),Gjelalj, Božović (od 68' Marković) Cmiljanić (od 65' Marušić), Vucaj (od 42' Petrazzi), Bajović (od 68' Jovanović), Vjulgjuraj, Ujkaj, Šarkić, Drešaj, Vušurović (od 46' Pešikić).

Rezerve: Velimirović (G), Marković, Stanišić, Jovanović, Pešikić, Marušić, Asović, Petrazzi.

Plavi su prvi yaprijetili u 10. minutu nakon pokušaja Conraada. U 12. minutu Božović je poslao oštar centaršut pred gol Ličine, ali tamo nije bio niko od njegovih saigrača. U 22. minutu igre vidjeli smo prvi opasniji šut u okvir našeg gola, ali je Ličina bio na pravom mjestu.

U 29. minutu desio se jedan od ključnih momenata meča. Eraković je proigrao Živkovića, on kreće ka golu, ali ga sa leđa faulira Lulgjuraj koji zbog tog starta dobija direktan crveni karton.

Od tada su stvari išle lakše za naše momke. Na isteku 31. minuta Matanović na ivici kaznenog prostora sa čeone pozicije šalje loptu ka Vuku Strikoviću koji sa lijeve strane iskosa šalje loptu u desni ugao i postiže gol za 0:1.

Četiri minuta kasnije Conraad postiže gol, ali pomoćni sudija signalizira ofsajd, iako je na[eg napada;a uposlio defanzivac domaćih Ujkaj.

Pred kraj prvog poluvremena Ličina se ističe još dva puta. Prvo u 38. minutu brani udarac Ujkaja, a potom u 43. minutu zaustavlja pokušај Šarkića.

U 51. minutu Dečić stiže do izjednačenja. Nakon greške naše odbrane, Bajović oduzima loptu, šalje je ka Božoviću koji postiže pogodak za 1:1.

U 57. minutu meča Conraad je bio u dobroj situaciji. Matanović je dodao loptu Holanđaninu, on se našао sam pred golmanom Markovićem, ali nije uspio da zatrese mrežu.

Nakon toga sledi period mirne igre. Dečić se trudio da stigne do prednosti, ali sa desetoricom na terenu nije mogao značajnije da zaprijeti našim fudbalerima. U 75. minutu Sahli šutira iz daljine, ali lopta završava pored gola. Poslednja prilika na meču viđena je u trećem minutu sudijske nadoknade kada je Gjelaj centrirao blizu gola Ličine, ali niko od igrača Dečićа nije ispratio taj ubačaj.

Sutjeska se na ovaj način plasirala u finale Kupa Crne Gore gdje će igrati protiv Arsenala iz Tivta koji je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisao Iskru u drugom polufinalnom duelu.

Autor: Dragoslav Bajović / FK Sutjeska