3.8.2019. 23:17
Plavi startovali prvenstvo pobjedom u derbiju

U premijernom meču u novoj sezoni Prve Telekom lige, naši fudbaleri su večeras na Starom aerodromu u derbiju savladali domaći OFK Titograd rezultatom 0:1.

Vidljiv je bio umor kod igrača u plavim dresovima nakon zahtjevnih evropskih utakmica, ali je tim Nikole Rakojevića bio konkretniji u duelu sa "romantičarima" i potpuno zasluženo došao do prvih bodova u novoj sezoni.

U prvom poluvremenu viđeno je po par prilika ispred oba gola. Prvi je pokušao igrač Titograda i bivši reprezentativac Radomir Đalović u 10. minutu, dok je u 20. pokušao da uzvrati Milutin Osmajić, ali Giljen i Ivanović nijesu morali da strijepe za svoj gol. Ozbiljniji pokušaj imao je za domaći tim Vukčević u 23. minutu, ali je bio neprecizan, da bi nakon toga, u 26. minutu, Nikolić u svom kaznenom prostoru srušio Kojaševića nakon minijature našeg fudbalera, a sudija Bošković je dosudio najstrožiju kaznu, a precizan sa bijele tačke bio je Branislav Janković.

Do odlaska na odmor "plavi" su imali izglednu priliku i u 39. minutu, kada je pokušaj Cigera zaustavio Ivanović, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:1.

Dinamičnija igra viđena je u drugih 45 minuta. Nakon početne inicijative "romantičara" i pokušaja opsade gola Plavih, prvu pravu priliku u ovom dijelu igre imao je Bojan Božović u 55. minutu, ali je lopta otišla pored lijeve stative. Nakon njega probao je i Osmajić nekoliko minuta kasnije, ali je gađao pravo u Ivanovića.

U 59. minutu dobra šansa za Titograd kada je glavom pokušao Pavlović, ali lopta ide u gol-aut. Mladi Miloš Brnović mogao je pet minuta prije kraja da ugrozi gol gostiju, ali nije najbolje reagovao, a rezultat se nije mijenjao ni do kraja susreta, pa su sva tri boda otišla za Nikšić.

Našu ekipu već u utorak od 20:15 očekuje naredni meč, kada će na Gradskom stadionu u Podgorici dočekati Linfild, u okviru 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope, dok će meč 2. kola Prve Telekom lige igrati narednog vikenda protiv Zete u Golubovcima.

Danas su odigrana još tri susreta 1. kola Telekom 1 CFL u kojima su postignuti sljedeći rezultati:

Kom – Zeta 0:0
Grbalj – Iskra 2:3
Petrovac – Podgorica 1:1

Duel između Budućnosti i Rudara igra se u ponedjeljak.