9.3.2019. 17:18
Plavi slavili protiv Iskre

Naši fudbaleri opravdali su ulogu favorita protiv Iskre u duelu 23. kola u kojem su slavili sa 2:0, a golove odluke postigli su Marko Vučić i Aleksa Marušić.

Ekipa Nikole Rakojevića je stvorila veliki broj prilika u ovom meču, bila konkretnija od rivala, koji je takođe imao svoje šanse, ali su bodovi potpuno zasluženo ostali u Nikšiću.

2:0 Aleksa Marušić 87'

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Bulatović, Ciger, Nedić, Janković, Stefanović, Vučić Ma, Marušić, Vlaisavljević i Božović. Igrali su još Alharaish, Marković i Bubanja

FK Iskra: Blažić, Malešević, Pejović, Drinčić (C), Lakić, Rogošić, Jovanović, Đurišić, Burzanović, Karaklajić i Nikač. Igrali su još Šahman, Boričić i Rogošić

Već u 4. minutu prve prilike za oba tima. Prvo je probao Stefan Stefanović sa 16 metara, a već u narednom napadu sa druge strane je pokušao Nikola Karaklajić, međutim oba igrača su promašila gol.

Četiri minuta kasnije probao je i Nemanja Nedić glavom, ali je lopta nakon njegovog pokušaja završila u rukama Srđana Blažića.

Iz slobodnog udarca je u 14. minutu probao Vučić, koji je pogodio živi zid.

Ponovo je Stefanović bio u prilici da ugrozi gol gostiju i to u 31. minutu, ali je lopta nakon šuta završila visoko iznad gola.

Samo dva minuta kasnije Bojan Božović je nakon pasa Stefanovića bio sam pred golmanom gostiju, kada ga je Blažić faulirao nakon čega je svirana najstrožija kazna. Precizan sa bijele tačke bio je Marko Vučić koji donosi prednost svojoj ekipi.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Bojan Božović u 43. minutu, kada se izvanredno snašao u šesnaestercu, na nekih 7-8 metara od gola Iskre oslobodio sebi prostor za šut, ali je gađao iznad gola.

Danilovgrađani su posljednji imali šansu prije odlaska na odmor. Probao je Rogošić iz slobodnog udarca ali je za malo bio neprecizan.

Marušić je već na startu drugog dijela igre, tačnije u 47. minutu imao sjajnu priliku, ali je golman Danilovgrađana bio na visini zadatka. Isti igrač je mogao do gola i par minuta kasnije, ali je ponovo Blažić izašao kao pobjednik.

Potom je Karaklajić probao u 59. minutu da donese poravnanje svom timu, ali nije uspio pogoditi okvir gola, pa je i ova prilika otišla u nepovrat. Karaklajić je u ovom meču bio definitivno najveća opasnost za odbranu "plavih", a to je potvrdio i u 65. minutu, kada je odlično reagovao Grivić.

Na suprotnoj strani, golman Iskre istakao se i u 69. minutu kada je odbranio udarac Vlaisavljevića.

Potvrdu na trijumf Sutjeske stavio je Aleksa Marušić u 87. minutu, koji je na centaršut Bulatovića glavom pogodio gol Iskre i tako postavio konačnih 2:0.

"Plavi" su do kraja imali još nekoliko odličnih šansi, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Nakon ove pobjede plavi, sa 46 osvojenih bodova, ostaju na liderskoj poziciji i imaju pet bodova više od drugoplasirane Budućnosti, a u narednom kolu, koje je na programu 13. marta, gostuju ekipi OFK Titograda na Starom aerodromu od 13:30, uz direktan televizijski prenos na prvom kanalu Arena Sport TV.

U ostalim susretima 23. kola koji su odigrani juče i danas postignuti su sljedeći rezultati:

Zeta - Budućnost 0:3
Grbalj - OFK Titograd 1:0
Lovćen - Petrovac 1:3
Mornar Rudar 0:0 (odigrano 8. marta)