Plavi su u 28. kolu 1. CFL na svom terenu sigurnom igrom upisali trijumf protiv ekipe Titograda. Golove za našu ekipu su postigli Osmajić u 9., Marković u 60. i Grivić u 76.

FK Sutjeska: Ličina, Grivić, Nedić, Kojašević, Janković (od 81. M. Vuković), Ćetković, Šofranac, Bulatović, Osmajić (od 61. Vučić), Bubanja (od 71. Dubljević), Marković (C) (od 81. Nikolić)

Rezerve: Giljen, Janjić, Nikolić, Eraković, Dubljević, Bojović, Marušić, Vučić, M. Vuković

OFK Titograd: Joksimović, M. Roganović, Muzurović, Banović (od 83.Horike), Gašević(C) (od 61. Bojović), Mendy (od 46. Merdović), Alić, B. Roganović, Brnović, Peličić (od 73. Škrijelj), Gluščević (od 46. Adrović)

Rezerve: Ivanović, Škrijelj, Merdović, Horike, Majanović, Chinedu, Adrović, I. Bojović

Iz prve prilike na meču, naša ekipa dolazi do prednosti. Igrao se 8. minut kada je Grivić odlično probio po desnoj strani i ubacio loptu za Osmajića koji je postigao gol za 1:0.

U 16. minutu je Grivić još jednom odlično probio po strani. Ovaj put je odigrao povratnu loptu za Jankovića koji je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola.

U 20. minutu velika prilika da Plavi povećaju prednost na 2:0. Ćetković je sa lijeve strane centrirao i na drugoj stativi pronašao Grivića koji je šutirao glavom, ali je lopta pogodila stativu.

Titograd dolazi do izjednačenja u 28. minutu. Nakon centaršuta sa lijeve strane, Nedić je klizećim startom pokušao da loptu izbaci u korner, ali je nažalost poslao u sopstvenu mrežu.

Do kraja prvog poluvremena je naša ekipa imala terensku inicijativu, ali nije bilo ozbiljnijih prilika za gol ni na jednoj strani.

I u nastavku meča Plavi su imali prvu prilku. Osmajić je šutirao lijevom nogom sa petnaestak metara, ali je lopta završila pored gola.

Osmajić je imao veliku priliku u 56. minutu. Nakon odličnog prodora po lijevoj strani izašao je ispred Joksimovića i šutirao, ali je golman gostiju dobro reagovao.

Plavi do nove prednosti dolaze u 61. minutu.
Kojašević je po sredini prošao igrače Titograda i jako šutirao sa ivice šesnaesterca. Lopta je na putu do gola pogodila u ruku defanzivca gostiju Alića, a sudija Vođević je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku.

Jedanaesterac je udarcem po sredini gola sigurno izveo naš kapiten na današnjem meču, Božo Marković.

U 76. minutu Plavi postižu gol za 3:1. Ćetković je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, odlično centrirao i pronašao danas jako raspoloženog Grivića, koji je bio najbolji u skoku i glavom je zatresao mrežu gostiju.

Do kraja meča naša ekipa je mogla do još ubjedljivije pobjede preko Ćetković i Nikolića, ali se rezultat nije mijenjao.

U narednom kolu ćemo dočekati Zetu na svom terenu. Taj meč je zakazan za nedjelju.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska