7.4.2021. 17:49
Plavi sigurni protiv Petrovca

Naši momci su u okviru 28. kola Telekom 1.CFL savladali Petrovac na stadionu Pod Malim brdom, konačnim rezultatom 1:3.

Golove za našu ekipu su postigli Marković u 12., Osmajić u 18. i Pajović u 79. minutu, dok je gol za Petrovac postigao Divanović u 57. minutu.

1:3 Pajović (as Bojović) 79'

Petrovac: Đurović, Savović (od 86. Vojvodić), Mikijelj, Marković (C), Tachibana, Đurđević, Divanović, Zvrko (od 86. Rogošić), Mijušković (od 76. Ivanović), Vukčević (od 86. Rudović), Bumbar

Rezerve: Popović, Pepeljak, Merdović, Ivanović, Vojvodić, Rudović, Rogošić, Marveggio, Mugoša

Sutjeska: Giljen (C) - Janjić (od 74. Bojović), Grivić, Pajović (od 88. Vuković D), C.Augusto, Bulatović, Osmajić (od 60. Ćetković), Marković, Stijepović, Mihelič (od 74. Eraković), Cicmil

Rezerve: Ličina, Ćetković, Eraković, Vlahović, Šofranac, Bojović, Bubanja, Vuković M, Vuković D

Kao u prethodnom kolu kada je naša ekipa savladala Titograd, Plavi su i danas na pravi način otvorili susret, postigli dva gola u kratkom vremeskom intervalu i na taj način otvorili put do nova tri boda.

Naši momci su došli do prednosti u 12. minutu kada je Marković bio siguran sa bijele tačke za svoj petnaesti gol u sezoni - prethodno je Savović oborio Osmajića u kaznenom prostoru, nakon odličnog duplog pasa sa Markovićem.

U 15. minutu je Osmajić ostavio loptu za Markovića koji raspalio za dvadeset pet metara i malo je nedostajalo da po drugi put savlada Đurovića.

Petrovac je prvi put zaprijetio u 16. minutu kada je Vukčević šutirao preko gola.

Naši momci su u 18. minutu duplirali prednost. Marković je dobio loptu od Bulatovića, proslijedio je za Stijepovića, a on je krajnjim naporom sjajno upošljava Osmajića koji je provukao loptu ispod Đurovića i zatresao mrežu.

U 24. minutu je Augusto šalje loptu za Osmajića, Mićo je odlično prihvatio i šutirao preko gola.

U 30. minutu Savović je centrirao sa desne strane, Vukčević je šutirao glavom pored gola.

Poslednju priliku u prvom poluvremenu je imala naša ekipa, Osmajić je šutirao preko gola iskosa sa lijeve strane.

Zvrko je u 48. minutu prošao po lijevoj strani, Giljen je uz pomoć Cicmila sačuvao svoju mrežu.

Petrovac smanjuje prednost u 57. minutu. Zvrko je prošao po lijevoj strani, ubacio loptu po zemlji, Divanović je prihvatio, oslobodio se čuvara i postigao gol.

Dva minuta nakon toga, domaći su imali priliku da dođu do izjednačenja. Mihelič je izgubio loptu, Marković šutirao jako po zemlji, ali je naš kapiten Giljen sjajno intervenisao.

U 66. minutu Ćetković i Mihelič su sjajno odigrali dupli pas, nakon toga je Ćele šutirao ali njegov udarac nije bio dovoljno jak.

Ćetković je u 70. minutu odigrao loptu u prostor za Janjića, naš mladi reprezentativac je prošao pored Đurovića, ali pogađa samo spoljni dio mreže.

U 72. minutu Augusto je poslao dugu za Ćetkovića koji je driblao i šutirao, ali je golman domaćih sigurno intervenisao.

Minut kasnije, na drugoj strani sjajna prilika za Vukčevića, ali je naš kapiten još jednom izvanredno intervenisao, vrhovima prstiju odbranio loptu koja je išla pod prečku i poslao je u korner.

Nakon udarca iz ugla, Bumbar je šutirao desnom nogom preko gola.

Plavi su tačku na današnji meč stavili u 79. minutu. Bojović je poslao dobru loptu za Pajovića koji se odličnim prijemom lopte oslobodio čuvara i sigurnim udarcem postavio konačnih 1:3.

U samoj završnici meča po jedan pokušaj na obje strane. Prvo je Divanović šutirao preko gola u 92. minutu, da bi minut kasnije Dušan Vuković na drugoj strani pokušao - lopta je još jednom završila preko gola.

U narednom kolu, Plavi će na svom terenu dočekati Budućnost u najvećem crnogorskom derbiju. Taj meč je zakazan za nedjelju.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska