18.2.2023. 20:50
PLAVI SE OSAMILI NA VRHU

Naši fudbaleri su pobjedom započeli proljećni dio sezone Meridianbet 1. CFL. i osamili se na vrhu tabele crnogorskog šampionata.

Plavi su na Stadionu Kraj Bistrice dočekali sedmoplasiranu ekipu crnogorskog šampionata, FK Jezero i slavili rezultatom 4:2 (2:1). Utakmicu su obilježili Vuk Striković koji je nakon pauze zbog teške povrede postigao dva gola i reprezentativac Crne Gore Novica Erakovića, koji je upisao tri asistencije.

4:2 Sahli (as Eraković) 90'

SUTJESKA: Giljen (C), Grivić, Krstović, Conraad (od 84’ Marković), Matanović (od 73’ Tučević),  Striković (od 73’ Žižić), Eraković, Vučić, Stijepović (od 73’ Bilali), Živković (od 73’ Sahli), Babić.
Rezerve: Ličina, Žižić, Pajović, Tučević, Đurković, Marković, Nikolić J, Bilali, Sahli.

JEZERO: Asanović (C) Stijepović, Kato (od 70’ Bošković) , Škrijelj (od 75’ Marković),  Kojašević (od 70’ Bošnjak), Kontić, Tošković (od 71’ Radenović), Pavlović, Vuković, Pajović, Dedić.
Rezerve: Kastratović, Jovićević, Redžepović, Bošnjak, Naoaki, Radenović, Julević, Marković, Bošković.

Na početku utakmice Jezero je počelo sa vrlo ofanzivnom igrom. Prvo je Škrijelj šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je bio neprecizan, a u 5. minutu Kojašević šutira u okvir gola, no Giljen brani.
Od tada je krenula inicijativa naših fudbalera i počela opsada gola Jezera.

Prva ozbiljnija prilika viđena je u 11. minutu kada je Conraad šutirao sa desne strane, međutim, Asanović brani. Minut kasnije isti igrač pokušava da nakon centaršuta glavom donese prednost našim momcima, no loptu šalje u ruke Asanoviću.
Igrao se 21. minut kada smo vidjeli sjajnu akciju u režiji Erakovića, Conraada i Matanovićakoji je šutirao pravo u golmana gostiju. Nije se dugo čekalo na novu priliku. Eraković se našao u dobroj prilici, ali je primio loptu previše blizu protivničkog golmana i nije stigao da reaguje na željeni način. Jezero je povremeno pokušavalo iz prekida da ugrozi gol Plavih, a onda smo u roku od sedam minuta vidjeli tri gola. Prednost našim momcima donosi Vuk Striković u 28. minutu. Eraković sa naše polovine terena Sutjeske šalje dug pas ka Conraadu, koji brzim trkom dolazi nedaleko od suparničkog gola. Sve ovo prati Striković  i i peterca gostiju "pakuje" loptu u mrežu za 1:0.

Nedugo zatim, u 31. minutu, bivši fudbaler Plavih Damir Kojašević poravnava rezultat na 1:1, nakon akcije gostiju po lijevoj strani. U 33. minutu, opet prijeti Jezero, ali Giljen brani. Dva minuta nakon toga Tyrone Conraad donosi novu prednost našoj ekipi. Holanđanin je primio loptu na ivici peterca i razornim udarcem poslao loptu pod prečku za 2:1. U 37. minute meča Živković je pogodio stativu gola Asanovića.

U drugom poluvremenu, viđena su još tri gola. Prvo je u 55. minutu Vojin Pavlović na asistenciju Kata preciznim udarcem glavom poslao loptu u desni ugao gola Giljena za 2:2. Međutim, desetak minuta kasnije, nakon akcije Erakovića po lijevoj strani Vuk Striković udarcem "špicem" u golmanov ugao matira Asanovića za 3:2. Tačku na meč stavio je rezervista Ouijdi Sahli i u 90. minutu meča se, na još jednu asistenciju crnogorskog reprezentativca Novice Erakovića, upisao u strijelce za konačnih 4:2.

Naši momci nakon prvog kola proljećnjeg dijela šampionata drže lidersku poziciju na tabeli Maridianbet 1. CFL sa dva boda prednosti u odnosu na prvog pratioca – ekipu podgoričke Budućnosti, i čak jedanaest bodova ispred Arsenala iz Tivta, koji je nakon ove runde, "preskočio" ekipe Dečića i Petrovca koji dijele četvrto mjesto.

Izabranike Nenada Brnovića u 21. kolu Meridianbet 1. CFL, koje se igra narednog četvrtka, očekuje gostovanje ekipi Mornara u Baru.