10.11.2018. 15:41
Plavi se osamili na vrhu

Plavi su danas na svom terenu, u derbiju 15. kola Telekom 1. CFL pobjedili ekipu OFK Titograda rezultatom 3:0 i tako upisali treći vezani trijumf u prvenstvu.

Luka Merdović 90+2

Naša ekipa počela je utakmicu u sledećem sastavu: Giljen (C), Nedić, Cicmil, Grivić, Ma. Vučić, Lončar, Bubanja, Grbović, Ćetković, Alharaish i Marković. Igrali su još: Merdović i Božović i Vuković.

OFK Titograd: Ljuljanović, Raičević (C), Roganović, Miličković, Petrović, Pamić, Radulović, Živković, Nikolić, Pavićević i Ojdanić. Igrali su još: Novović, Pavlović i Gašević.

Naš šef stručnog štaba ni u ovom meču nije mogao da računa na povrijeđene igrače Stefanovića (povreda koljena) i Osmajića (potres mozga).

Prvo poluvrijeme proteklo je bez velikih uzbuđenja. Viđen je tvrd fudbal, bez mnogo izrazitih prilika, uz jedan gol naše ekipe, odnosno Lončara sa bijele tačke.

Prvu priliku na utakmici imali su plavi već u 1. minutu susreta. Marković je dao loptu kroz sredinu za Lončara, a on je atraktivno petom uposlio Ćetkovića koji je tukao sa 18 metara tik pored lijeve stative Ljuljanovića.

Na isteku 18. minuta naš tim dolazi do prednosti. Marković je srušen u kaznenom prostoru, a sudija Kaluđerović je bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Lončar za svoj peti gol u nizu, a ukupno šesti u ovoj sezoni.

Gosti su nakon tog pogotka preuzeli inicijativu, zaigrali ofanzivnije, a prvu ozbiljniju šansu imali su u 30. minutu kada je Pamić kroz sredinu uposlio Pavićevića i spojio ga sa golom, međutim njegov šut iskosa sa desne strane u bliži ugao lako je odbranio Giljen.

U 36. minutu gosti su zaprijetili preko njihovog kapitena Raičevića - udarac sa distance završava malo pored gola.

Dva minuta prije kraja prvog dijela naša ekipa je mogla do novog pogotka. Uporni Alharaish je fenomenalno istrčao, a onda i oduzeo loptu Jovanu Nikoliću, izdržao duel, potom šutirao sa petnaestak metara, međutim Ljuljanović je izašao i sjajno intervenisao.

Na samom startu nastavka dobra akcija izabranika Igora Pamića. Pavićević je dao loptu na lijevu stranu za Živkovića koji je ostavio povratnu loptu na 11 metara za Petrovića čiji šut krajnjim naporom brani naš kapiten.

Desetak minuta kasnije još jednom je probao kapiten gostiju udarcem sa dvadesetak metara, ali samo preko gola.

Marković je u 62. minutu probao iskosa sa desne strane sa ivice šesnaesterca, međutim lopta je zakačila jednog protivničkog igrača i otišla u korner.

U 85. minutu plavi udvostručuju prednost. Dugo je trajala akcija, Vučić je prošao kroz sredinu, dao loptu na desnu stranu za Grbovića koji je sjajno prošao, ušao u šesnaesterac, ubacio loptu u peterac da bi se ona odbila do Vučića, a zatim do Markovića koji je iz neposredne blizine proslijedio u gol za njegov treći pogodak nakon oporavka od povrede.

Minut kasnije Bubanja je šutirao sa dvadesetak metara, Ljuljanović odbio do Ćetkovića, čiji pokušaj glavom nije bio dovoljno precizan.

U sudijskoj nadoknadi aktuelni šampion potiže treći gol - Bubanja je sa ivice šesnaesterca dao loptu na lijevi bok za Merdovića, a on postiže gol sa oko 13 metara iskosa u bliži ugao za konačnih 3:0.

Nakon ove pobjede plavi su se sada osamili na liderskoj poziciji sa 28 osvojenih bodova, dva više u odnosu na drugoplasiranu ekipu Zete, kao i trećeplasiranu ekipu Budućnosti.

Sada slijedi dvonedjeljna prvenstvena pauza zbog reprezentativnih obaveza u Ligi nacija, nakon toga gostujemo ekipi Igala 21. novembra u drugoj utakmici četvrtfinala kupa, a nakon toga u derbiju 16. kola prve crnogorske fudbalske lige naš tim gostuje ekipi Zete. Utakmica se igra u subotu 24. novembra.

Autor: Boris Kankaraš