26.2.2019. 16:56
Plavi savladali Petrovac nakon preokreta

Plavi su danas su pred svojom publikom u duelu 21. kola Telekom 1. CFL nakon preokreta savladali ekipu Petrovca rezultatom 2:1.

2:1 Božo Marković (p) 74'

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Bulatović, Cicmil, Nedić, Janković, Stefanović, Vučić Ma, Ćetković, Osmajić i Božović. Igrali su još Marković, Bubanja i , Vlaisavljević.

OFK Petrovac: Bogićević, Mikijelj (C), Marković, Pajović, Tachibana, Kalezić, Lulgjuraj, Yamamoto, Vulaj, Vučinić i Kajević. Igrali su još Kopitović, Muharemović i Kažić.

U prvom poluvremenu naši fudbaleri imali su terensku inicijativu i bili opasniji u napadu od rivala, ali su gosti prvi stigli do prednosti.

Jedan od dva japanska fudbalera u redovima Petrovčana, Sho Yamamoto krenuo je u 27. minutu u solo prodor i sa distance desnom nogom pogodio mrežu Giljenovog gola.

Samo minut kasnije reakcija aktuelnog šampiona. Marko Ćetković je izveo korner nakon kojeg se u šesnaestercu gostiju najbolje snašao Stefan Cicmil i donio svom timu izjednačenje, a ujedno i postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Nastavili su Rakojevićevi izabranici sa inicijativom i u nastavku susreta, a na gol se čekalo do 74. minuta, kada je iz Božo Marković sa bijele tačke donio potpuni preokret, nakon prekršaja u šesnaestercu nad Milutinom Osmajićem.

Petrovac je u 83. minutu imao idealnu priliku da poravna rezultat kada je nakon duela Grivića i Yamamota dosuđena najstrožija kazna, ali je lopta nakon šuta igrača iz Japana sa 11 metara završila visoko iznad gola.

Do kraja susreta se igralo bez većih uzbuđenja, i plavi su mirno priveli utakmicu kraju.

Naša ekipa nakon 21 odigranog kola ostaje na liderskoj poziciji sa 42 boda,  sedam više od prvih pratilaca Titograda i Budućnosti, a narednog vikenda se sastaje sa Rudarom u Pljevljima.

U ostalim susretima 21. kola koji su odigrani danas postignuti su sljedeći rezultati:

OFK Titograd - Budućnost 1:2 (0:2)
Zeta - Iskra 0:2 (0:0)
Grbalj - Rudar 1:1 (1:1)
Mornar - Lovćen 0:0