5.7.2018. 8:01
Plavi savladali Mladost iz Lješkopolja

Izabranici Nikole Rakojevića, danas su na svom terenu savladali ekipu Mladosti iz Lješkopolja rezultatom 2:1. Ovaj meč plavima je bio poslednja provjera pred prvo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, gdje ih za sedam dana očekuje gostovanje kazahstanskoj Astani.

Plavi su nastupili u sledećem sastavu: Giljen (C), Cicmil, Nedić, Bulatović, Mi. Vučić, Ma. Vučić, Lončar, Vuković, Stefanović, Merdović i Kordić. Igrali su još: Ličina, Grivić, Krulanović, Babić, Eraković, Grbović, Poček, Bubanja, Marušić, Božović i Osmajić.

Naša ekipa nije na najbolji način otvorila utakmicu, pošto su gosti već u 9. minutu stigli do vođstva preko Tiodorovića, koji je pogodio sa bijele tačke.

Samo minut kasnije prva prilika za naš tim, pokušao je Merdović, ali je njegov udarac završio preko gola Agovića.

Igrao se 27. minut kada je Kordić mogao do izjednačenja, nakon sjajne asistencije Marka Vučića, međutim golman gostiju bio je na visini zadatka.

U 29. minutu Marko Vučić je izveo slobodan udarac, a najspretniji u šesnaestercu gostiju bio je Cicmil, koji je rutinski poslao loptu u mrežu i poravnao rezultat.

Gosti su mogli do nove prednosti u 35. minutu, kada je Seratlić nakon prekida pronašao Bulatovića, a ovaj gađao preko gola Giljena.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Na samom startu drugog dijela, bilježimo odličan pokušaj Marka Vučića ali nije bilo promjene rezultata.

U 55. minutu plavi stižu do preokreta. Nakon odlično izvedenog kornera Miloša Vučića, najviši u skoku bio je Nedić, koji je fenomenalnim udarcem glavom matirao golmana gostiju.

Priliku da uveća prednost imao je Merdović šutem sa distance, ali je bio umalo neprecizan.

Gosti su u 67. minutu imali još jednu priliku, ali je udarac Maraša završio malo pored gola Ličine.

Do kraja utakmice naši fudbaleri u potpunosti su kontrolisali igru, a izgledne prlike za gol imali su Poček i  Božović, dok je u poslednjem minutu do gola mogao i Marušić, ali je njegov udarac zaustavio rezervni golman Raičević.

Treba napomenuti da je i u ovoj kontrolnoj utakmici, kao i u prethodne dvije,  trener Rakojević pružio priliku skoro svim igračima.

U narednih par dana, aktuelni šampion nastaviće sa pripremama, a prvi meč u kvalifikacijama za Ligu šampiona odigraće 11. jula u Astani protiv istoimenog tima, od 16 časova po našem vremenu.

Revanš je sedam dana kasnije, na stadionu kraj Bistrice od 20 časova.

Autor: Boris Kankaraš