22.10.2022. 23:28
Plavi savladali Iskru i preuzeli lidersku poziciju

Plavi su savladali Iskru u Danilovgradu rezultatom 2:1 i preuzeli lidersku poziciju na tabeli nakon 13. kola Meridianbet 1. CFL.

Naša ekipa je u završnici prvog poluvremena došla do dva gola prednosti - pogodili su Konrad u 43. ,a zatim Babić u 45. minutu, na dvije asistencije Matanovića.

Početkom drugog dijela, ostali smo sa igračem manje kada je Sahli dobio drugi žuti karton.

Iskra je smanjila prednost preko Muharemovića u 49. minutu, ali su naši momci bez većih problema sačuvali prednost i upisali nova tri boda.

Na današnjem susretu je svoje prve minute  u seniorskoj ekipi Plavih upisao i Lazar Žižić - još jedan od igrača iz našeg omladinskog pogona.

Iskra - Sutjeska  1:2 (0:2)

Meridianbet 1. CFL  13/36

Stadion braće Velašević, Danilovgrad

0:1 Conraad (as Matanović) 43'
0:2 Babić (as Matanović) 45'
1:2 Muharemović 49'

FK Iskra: Kordić - Obradović O (C) (od 56. Mitrović), Šaletić, Vukotić (od 80. Rogošić), Kumburović, Marković D (od 67. Marković I), Vukčević (od 46. Pavlićević), Kojašević, Muharemović (od 67. Obradović B), Popović, Nikač

Rezerve: Radusinović, Mitrović, Obradović B, Rogošić, Rajović, Gjolaj, Pavlićević, Gazivoda, Marković I

FK Sutjeska: Giljen (C) - Krstović, Conraad (od 69. Tučević), Matanović (od 77. Kalezić), Eraković (od 83. Rudović), Vlahović (od 83. Žižić), Drinčić, Vuković (od 69. Pajović), Stijepović, Babić, Sahli

Rezerve: Ličina, Žižić, Grivić, Rudović, Pajović, Tučević, Đinović, Milić, Kalezić

Dinamičan početak susreta po izuzetno teškom terenu na stadionu "Braće Velašević."

Već u prvih deset minuta, naši momci su tri puta ugrozili gol Kordića. Prvo su Matanović i Krstović izblokirani, da bi nakon toga Sahli pogodio samo spoljni dio mreže.

Domaći si pokušali preko Popovića i Kojaševića sa distance, ali nije bilo posla za Giljena.

U završnici prvog poluvremena, Plavi sa dva gola stiču veliku prednost pred odlazak na odmor.

Prvo u 43. minutu nakon dobre akcije naše ekipe Matanović lijepo pronalazi Konrada  koji rutinski, lijepim udarcem donosi prednost.

Dva minuta kasnije, još jedna asistencija za Matanovića - odličan centaršut iz kornera, Babić je bio najviši u kaznenom prostoru Iskre i glavom zatresao mrežu Kordića.

Uzbudljiv početak drugog poluvremena. Nakon samo dvadeset sekundi igre Matanović udarcem sa distance pogađa stativu.

U narednom napadu, na drugoj strani Sahli dobija drugi žuti karton.

Uspjela je Iskra brzo da smanji prednost preko Muharemovića u 49. minutu, ali ne i više od toga. Naprotiv, do kraja susreta je naša ekipa iz kontranapada imala više prilika da dođe do ubjedljivijeg trijumfa.

Vuković je u 52. minutu šutirao preko gola iz dobre pozicije. Sedam minuta nakon toga šutira i Stijepović iskosa sa lijeve strane - takođe preko gola.

Do kraja susreta još dvije odlične prilike, ali je golman Kordić spašavao domaće.

Vlahović je u 73. minutu šutirao snažno sa velike udaljenosti, Kordić uz dosta napora odbranio, dok je tri minuta kasnije Pajović nakon kontre dobro šutirao, a golman domaćih izvanredno intervenisao.

Iskra je pokušavala dugim loptama da ugrozi gol našeg kapitena, ali nijesu ozbiljnije zaprijetili u namjeri da dođu do boda.

U narednom kolu, na stadionu kraj Bistrice dočekujemo Budućnost u najvećem derbiju crnogorskog fudbala.

Prethodno nas u srijedu očekuje gostovanje Rudaru u okviru četvrtfinala Kupa Crne Gore.