19.2.2019. 15:52
Plavi rutinski savladali Lovćen na startu proljećnjeg dijela šampionata

Naša ekipa je danas na neutralnom terenu u Golubovcima nakon velike borbe savladala ekipu Lovćena sa Cetinja rezultatom 2:0 u okviru 20. kola Telekom 1. CFL.

1:3 Bojan Božović (as Osmajić) 90'

FK Lovćen: Janjušević, Radišić (C), Rajović, Igumanović, Pejaković, Petričević, Eraković, Vujović, Camaj, Kaluđerović i Vujović. Igrali su još Đurović, Draganić N. i  Bujiša.

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Bulatović, Cicmil, Nedić, Janković, Bubanja, Vučić Ma, Ćetković, Merdović i Marković. Igrali su još Osmajić, Vlaisavljević i Božović.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi su zaprijetili gosti. Ćetković je krenuo sam prema golu Janjuševića, ali ga je sustigao bivši fudbaler plavih Mirko Radišić.

Nakon toga pokušao je Marko Vučić iz slobodnog udarca, ali je bio neprecizan.

U 18. minutu, nakon greške Stefana Cicmila i nepreciznog pasa prema gomnanu Giljenu, do lopte je prvi stigao Vujović i odigrao izvanrednu povratnu loptu, sa peterca je tukao Novica Eraković, ali je Nemanja Nedić bio na pravom mjestu i zaustavio loptu na samoj gol liniji, pa Giljenu nije bilo teško da je pokupi.

U 29. minutu utakmice igrač Lovćena Luka Petričević je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara dobro gađao, ali je prečka bila saveznik našeg kapitena.

U 31. minutu nakon prodora Marka Vučića po desnoj strani gašao je Marko Ćetković, ali je njegov šut izblokirao Blažo Rajović.

Nakon početnog ispitivanja snaga u drugom poluvremenu, 57. minutu Cetinjani dolaze do prednosti. Goran Vujović je dubinskom loptom sjajno uposlio Ivana Pejakovića, koji je drublingom izbacio Nemanju Nedića i lijevom nogom pogodio dalji ugao gola Giljena.

Plavi su ubrzo došli do izjednačenja. Igrao se 61. minut kada je Ćetković prošao po lijevoj strani, uspio da pretrči dva fudbalera cetinjana i uputio centaršut. Nemanja Nedić je bio najviši u skoku i poravnao rezultat.

Milutin Osmajić je u 62. minutu dobio dubinsku loptu od Branislava Jankovića, tukao "iz prve", ali se Janjušević nije dao iznenaditi. Samo pet minuta kasnije isti igrač je lako prošao pored Igumanović i uputio udarac, ali je bivši crnogorski reprezentativac Ivan Janjušević izbacio loptu u korner.

Mladi reprezentativac Crne Gore Milutin Osmajić je nakon pritiska plavih i centaršuta Vlaisavljevića, ponovo imao priliku da u 77. minutu dovede plave u vođstvo. Šutirao je sa peterca, ali nedovoljno precizno i nedovoljno koncentrisano.

U 82. minutu plavi dolaze do preokreta. Marko Vučić je uputio centaršut sa lijeve strane, ceinjani kratko odbili loptu, pravo na nogu povratnika u redove plavih Miljana Vlaisavljevića koji "iz koljena" šalje neodbranjiv udarac za potpuni preokret vođstvo plavih.

Cetinjani su zaprijetili u 87. minutu preko Gorana Vujovića iz slobodnog udarca, ali to nije bilo dovoljno za poravnanje rezultata.

U 90. minutu sijevnula je kontra plavih preko desne strane. Osmajić je uposlio Bojana Božovića, koji sigurnim udarcem postavlja konačih 3:1.

Nakon ove pobjede plavi se i dalje nalaze na liderskoj poziciji sa 39 osvojenih bodova, četiri više u odnosu na prvog pratioca ekipu OFK Titograda, šest više od Zete i sedam više u odnosu na FK Budućnost.

U narednom 21. kolu Telekom 1. CFL aktuelni šampion će ugostiti ekipu Petrovca, a utakmica se igra u subotu 23. februara na stadionu Kraj Bistrice od 14 časova.