7.5.2023. 21:40
Plavi rutinski protiv Dečića

Naši fudbaleri su večeras u 33. kolu Meridianbet 1. CFL savladali Dečić u gostima 0:3 (0:2).

Ovo je bio šesti duel Plavih i ekipe iz Tuzi ove sezone, a naš tim je upisao četvrti tijumf, uz dva remija.

Dečić-Sutjeska 0:3 (0:2)

Trening kamp OFK Titograd, Podgorica

0:1 Grivić (as Sahli) 10'
0:2 Conraad (as Babić) 20'
0:3 Grivić (as Babić) 51'

SUTJESKA: Giljen (G) (C) - Grivić, Krstović, Conraad (od 76' Fahd-T), Matanović (od 76' Đurković), Striković (od 63' Vuković), Pajović (od 63' Nikolić J.), Vučić, Stijepović, Sahli (87' Marković), Babić.

Rezerve: Ličina (G), Žižić, Pajović, Đinović, Đurković, Marković, Nikolić J.

DEČIĆ: Marković (G), Petrazzi (od 36' Pešukić), Šarkić, Vušurović (od 75' Stanišić), Ujkaj, Cmiljanić, Bajović (оd 75' Marković) Božović (od 83' Marušić), Tući, Dresaj (C), Gjelaj.

Rezerve: Velimirović (G), Dinosha, Marković, Jovanović, Marušić, Muratović, Stanišić, Pešukić, Adžović

Plavi već u 10. minutu dolaze do prednosti. Sahlijaiz kornera šalje loptu do Dragana Grivića, a bek Plavih preciznim šutem sa oko 35 metara lobuje golmana domaćih i postiže evrogol za prednost naše ekipe.

Deset minuta kasnije Babić oduzima loptu Bajoviću, šalje precizan pas ka Tyrone Conraadu, koji pogađa "golmanov" ugao i duplira prednost Plavih.

Dečić prvi put prijeti u 32. minutu kada je Dresaj iz velike udaljenosti pogodio prečku.

Goleda naših fudbalera nastavila se u 51. minutu. Nakon udarca iz ugla za Plave, najviši u skoku je bio Babić koji glavom asistira Griviću, a on postiže svoj drugi gol i postavlja konačan rezultat utakmice.

Minut kasnije Conraad se zamalo opet upisao u strijelce, ali ipak njegov šut zaustavlja stativa. Bozovic u 54. minutu iskosa sa desne strane pokušava oštrim udarcem, ali "sedmica" ekipe iz Tuzi šalje loptu pored gola.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja. Plavi su održavali prednost, ne dozvoljavajući domaćinu da ugrozi naš gol.

U narednom kolu na stadionu kraj Bistrice dočekujemo ekipu Rudara.

Autor: Dragoslav Bajović / FK Sutjeska