5.10.2019. 17:02
Plavi “preskočili” Zetu

U susretu 11. kola Prve Telekom crnogorske lige fudbaleri naše ekipe savladali su danas Zetu kraj Bistrice rezultatom 2:1.

Derbi između aktuelnog šampiona i tima iz Golubovaca, koji je sa tribina posmatrao i selektor Crne Gore Faruk Hadžibegić, potpuno zasluženo je pripao igračima u plavim dresovima, koji su stvorili više šansi i bili konkretniji, pa bodovi potpuno zasluženo ostaju u Nikšiću.

Već u drugom minutu stigli smo do prednosti. Nakon prve akcije "plavih" na utakmici Damir Kojašević je dodao loptu do Novice Erakovića, koji nije propustio priliku da postigne svoj prvi gol u sezoni.

Tim iz Golubovaca došao je do izjednačenja u 24. minutu. Nemanja Sekulić je uputio centaršut, a loptu glavom je zahvatio Ivan Vukčević i poslao u nebranjeni dio Giljenovog gola.

U prvih 45 minuta viđeno je još par prilika pred golom Zete, ali svoje šanse nijesu uspjeli da iskoriste Kojašević u 20. minutu, kada je šutirao preko gola. Zatim je isti igrač promašio prazan gol iz teške pozicije u 40. minutu, a prije njega je probao i Vučić.

Tek što je počeo drugi dio igre, u 48. minutu, Plavi su došli do nove prednosti, a strijelac fenomenalnog gola bio je Marko Ćetković iz slobodnog udarca, i ispostaviće se, postavio, konačan rezultat utakmice.

Naša ekipa ostaje na liderskoj poziciji sa 24 osvojena boda, jednim više od drugoplasirane Budućnosti.

Sada slijedi reprezentativna pauza, a u narednom kolu, koje je na programu 19. okobra, aktuelni šampion će igrati u gostima protiv Iskre.