7.9.2022. 21:56
Plavi preko Jezera do četvrtfinala Kupa

Plavi su savladali Jezero kraj Bistrice minimalnim rezultatom 1:0 i izborili plasman među najboljih osam ekipa u Kupu Crne Gore.

Jedini gol na meču postigao je Vuk Strikoviću u 5. minutu, nakon asistencije Erakovića.

Sutjeska - Jezero 1:0 (1:0)

Kup Crne Gore 1/8 F

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

1:0 Striković (as Eraković) 5'

FK Sutjeska: Ličina (C) - Grivić (od 79. Pajović), Krstović (od 57. Kalezić), Matanović, Striković (od 87. Tučević), Eraković, Drinčić, Stijepović, Babić, Sahli (od 57. Vučić), Knežević (od 57. Vuković)

Rezerve: Giljen, Rudović, Pajović, Conraad, Tučević, Đinović, Vučić, Vuković, Kalezić

FK Jezero: Kastratović - Komiya (od 46. Julević), Pavlović (od 61. Bošković), Naoaki (od 46. Kontić), Škrijelj, Ćetković, Radunović, Marveggio, Perošević (od 64. Pajović), Dedić, Radenović (C) (od 61. Bošnjak)

Rezerve: Asanović, Pajović, Bošnjak, Bošković, Kontić, Julević, Đešević, Šabović, Vuçetoviq

Nakon samo 15 sekundi prva opasnost pred golom Jezera. Sahli je pokušao sa ivice šesnaesterca, Kastratović sigurno intervenisao.

U 5. minutu dolazimo do prednosti. Grivić pronalazi Erakovića, on glavom prosleđuje do Strikovića koji je bio brži od defanzivaca Jezera i rutinski savladao Kastratovića.

Deset minuta nakon toga velika prilika da dupliramo vođstvo, ali se Sahli nije baš najbolje snašao i slabo zahvatio loptu iz izgledne pozicije za gol.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo ozbiljnih šasni za gol ni na jednoj strani.

U nastavku meča, već u 48. minutu Knežević šutira glavom malo pored stative, nakon centaršuta Grivića.

Još jedan dobar centaršut Grivića u 50. minutu, Eraković je zatresao mrežu ali prethodno igrao rukom pa je taj pogodak poništen.

Vučić u 69. minutu lijepo pronalazi Strikovića koji odlično šutira glavom, ali golman Jezera izvanredno brani.

Jezero od 75. minuta ostaje sa igračem manje, jer je Kontić nakon faula nad Erakovićem dobio drugi žuti karton.

Ipak, u 81. minutu gosti su nakon kontre imali najbolju priliku na meču da dođu do izjednačenja - Škrijelj je u situaciji "jedan na jedan" sa Ličinom šutirao malo pored gola.

U nadoknadi vremena nakon udarca iz ugla, igrači Jezera su postigli gol koji je poništen zbog ofsajda.

Poslednji napad na meču donio je priliku da dođemo do ubjedljivijeg trijumfa, ali je Eraković u završnici pogodio igrača gostiju na gol liniji.

Našu ekipu već u subotu očekuje nastavak takmičenja u okviru Meridianbet 1. CFL kada ćemo gostovati ekipi Petrovca. Početak meča na stadionu Mitar Mićo Goliš zakazan je za 19 časova, uz direktan prenos na ArenaSport TV.