5.5.2018. 20:26
Plavi poraženi sa desetoricom nakon preokreta

Izabranici Nikole Rakojevića, danas su u gostima u 32. kolu Telekom 1. CFL, poraženi od ekipe Mladosti nakon preokreta rezultatom 2:1.

FK Mladost – FK Sutjeska (2:1) 0:1
Trening kamp FK Mladost, Podgorica
Gledalaca: 200

Sudija: Predrag Radovanović
Pomoćnici: Aleksandar Đikanović i Miodrag Brajović

Strijelci:
30’ Igor Ivanović
80’ Ivan Novović
84’ Zoran Petrović

Naša ekipa počela je u sledećem sastavu: Giljen (C), Stijepović, Bakrač, Nedić, Mi. Vučić, Ma. Vučić, Lončar, Stefanović, Janković, Ivanović i Merdović. Igrali su još: Osmajić, Poček i Vuković.

FK Mladost: Ljuljanović, Roganović, Nikolić, Radulović, Novović, Cicmil, Miličković, Bukorac, Petrović (C), Mamadou i Adrović. Igrali su još: Tomić, Pavlović i Raičević.

Prvi dio utakmice bio je u znaku naše ekipe, dok je u drugom poluvremenu domaćin iskoristio igrača više i tako uspio da preokrene rezultat u svoju korist.

Prvi su zaprijetili domaći u15. minutu preko Radulovića.

Samo pet minuta kasnije pokušao je najbolji strijelac lige Ivanović, ali njegov udarac je završio pravo u ruke Ljuljanovića.

Isti igrač je u 28. minutu mogao do pogotka, ali je lopta završila pored gola.

Minut kasnije, poslije kornera Miloša Vučića, Lončar se našao u sjajnoj prilici, ali je čuvar mreže domaćih bio na visini zadatka.

Ipak, nakon asistencije Marka Vučića, vođstvo našoj ekipi u 30. minutu donio je Ivanović svojim dvanaestim golom u sezoni, i tako se osamio na vrhu liste strijelaca, sa golom više od napadača Mladosti Adrovića.

Igrao se 35. minut, kada je Merdović odlično gađao sa oko 20 metara, ali njegov šut završava tik iznad prečke.

Nakon asistencije Ivanovića, Merdović se samo tri minuta kasnije našao u stoprocentnoj prilici, međutim Ljuljanović je fenomenalno intervenisao.

Na samom startu drugog poluvremena Stefanović je zbog drugog žutog kartona, morao da napusti igru, tako da je domaćin do kraja utakmice imao brojčanu prednost, koju je na kraju iskoristio.

U 80. minutu, poslije velike gužve u našem šesnaestercu, lopta je došla do Novovića koji je preciznim udarcem savladao Giljena.

Samo četiri minuta kasnije, nakon centaršuta sa lijeve strane, kapiten domaćih Petrović je bio najviši u skoku, i udarcem glavom postavio konačan rezultat utakmice.

U sudijskoj nadoknadi Adrović je mogao da uveća prednost, ali je Giljen bio na pravom mjestu.

U narednom kolu, koje se igra u subotu 12. maja, plavi će Kraj Bistrice ugostiti ekipu Grblja iz Radanovića.

Autor: Boris Kankaraš