12.2.2021. 17:38
Plavi poraženi od Zrinjskog

Naša ekipa je izgubila od Zrinjskog u polufinalnom meču 31. izdanja Memorijalnog turnira Andrija Anković rezultatom 2:0. Oba gola za svoju ekipu je postigao Nemanja Bilbija u 53. i 80. minutu.

Današnjim porazom Plavi neće imati priliku da odbrane trofej koji su osvajali prethodne tri godine u nizu na ovom prestižnom turniru.

HŠK Zrinjski - FK Sutjeska 2:0 (0:0)

Memorijalni turnir Andrija Anković

Stadion Perica Pero Pavlović, Gabela

1:0 Bilbija 53' (P)
2:0 Bilbija 80'

HŠK Zrinjski: Varvodić, Ćorluka, Jakovljević, Magdić, Bekić, Trebotić, Enin, Bilbija (C), Juranović, Govedarica, Ivančić

Rezerve: Soldo, Krešić, Ljubić, Todorović, Vukoja, Mašić

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Vlahović, Šofranac, Dubljević, Bulatović, Eraković, Bubanja, Osmajić, Marković, Ćetković

Rezerve: Ličina, Stijepović, Vuković M, Raičević, Vuković D, Pajović, Marušić, Janjić, Radović, Milić, Kecojević, Cicmil

Prvu ozbiljniju priliku na meču je imala naša ekipa. Igrao se 18. minut kada je Osmajić šutirao iskosa sa desne strane, ali je Varvodić odbranio njegov udarac.

Zrinjski je prvi put zaprijetio preko Magdića koji je šutirao preko gola u 22. minutu.

Marković je u 29. minutu uputio udarac sa dvadesetak metara, lopta je završila visoko preko gola.

U 33. minutu je Zrinjski imao priliku kada su nakon greške Šofranca kombinovali Bilbija i Ivančić, ali promjene rezultata nije bilo.

Drugo poluvrijeme je bilo mnogo sadržajnije od prvog dijela meča.

Igrao se 53. minut kada je Zrinjski došao do prednosti. Bilbija je sigurno izveo jedanaesterac, prethodno je Bulatović oborio Juranovića u kaznenom prostoru.

Nakon toga, Jakovljević je imao dvije prilike posle kornera. Prvo je u 56. minutu šutirao glavom preko gola, dok je Giljen tri minuta kasnije odbranio njegov udarac.

Plavi su imali dobru priliku da dođu do izjednačenja u 62. minutu, Osmajić je šutirao lijevom nogom sa ivice šesnaesterca, ali je Varvodić odbranio njegov udarac i poslao loptu u korner.

Nakon udarca iz ugla, lopta se odbila do Erakovića koji je šutirao, ali je lopta nakon  volej udarca pogodila Dubljevića.

Osmajić je imao još jednu sjajnu šansu da poravna rezultat u 65. minutu kada je izašao sam ispred Varvodića, pokušao da ga zaobiđe, ali je golman Zrinjskog oduzeo loptu.

U 70. minutu je Bilbija šutirao glavom preko gola.

Zrinjski je u 80. minutu duplirao prednost. Enin je uposlio Bilbiju, a kapiten "domaćih" je sigurno realizovao priliku koja mu se ukazala i postigao svoj drugi gol na današnjem meču.

Ekipa iz Mostara je imala prilike da dođe do ubjedljivije pobjede preko Todorovića i Bilbije u 85. i 89. minutu, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Osmajić je u 90. minutu oboren u šesnaestercu, naši igrači su tražili penal, ali je sudija Bandić odmahnuo rukom.

Nakon tri uzastopna trofeja  ekipa će sjutra od 13h igrati meč za treće mjesto sa ekipom NK GOŠK Gabela koja je u drugom polufinalu poražena od OFK Gradina Srebrenik rezultatom 2:0.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska