25.2.2018. 10:20
Plavi poraženi na otvaranju sezone

Izabranici Nikole Rakojevića, večeras su minimalnim rezultatom 1:0, poraženi od Petrovca pod Malim brdom u prvom meču drugog dijela sezone. Ovo je tek drugi poraz plavih u sezoni, u kojoj imaju 15 pobjeda i tri neriješena rezultata.

OFK Petrovac - FK Sutjeska 1:0 (0:0)

Stadion pod Malim brdom

Gledalaca oko 300

Strijelac:

56’  - 1:0 Balša Boričić

Naša ekipa počela je utakmicu u sledećem sastavu: Giljen (C) – Bakrač, Nedić, Mi. Vučić, Ma. Vučić,  - Lončar, Janković - Ivanović, Marković, Denković – Merdović. Igrali su još Kordić, Stefanović i Poček.

OFK Petrovac: Popović, Mikijelj (C), Kajević, Marković, Savović, Pajović, Kalezić, Boričić, Kacić, Vučinić i Vujačić. Igrali su još: Kačar i Đorđević.

U prvom poluvremenu viđen je dobar i interesantan fudbal. U tom dijelu utakmice naša ekipa je kontrolisala igru i utisak je bio da samo trebaju “dodati gas” kako bi slomili otpor Petrovčana.

U nastavku - u prvih desetak minuta igra oko centra i nakon vodećeg gola domaćina potpuno druga slika na terenu.

Petrovčani su se “razletjeli” po terenu, dok su naši fudbaleri djelovali bezidejno i bez želje i mogućnosti da nešto promijene.

Tek nakon 80. minuta susreta plavi su krenuli na sve ili ništa i imali par poluprilika i jedan šut ka golu Petrovca (iako statistički ni to nije šut u gol). Naime, Denković je nakon solo prodora sa ivice šesnaesterca pogodio stativu, lopta je nastavila da se kreće po liniji gola Popovića, ali niko od naših fudbalera nije bilo u blizini, pa su Petrovčani uspjeli da otklone opasnost.

Dobra igra plavih u prvom poluvremenu, bez konkretnih ideja. Jako loše u drugom, uz jedan jedini šut ka golu Popovića. Petrovčani su iskoristili loš dan naše ekipe, strpljivo čekali svoju šansu, stvorili i realizovali jednu jedinu priliku koja im se ukazala, i na kraju zasluženo slavili protiv naše ekipe prvi put nakon dvadeset jedne odigrane ligaške utakmice.

U narednom kolu, koje se igra već u srijedu 28. februara, na Stadionu kraj Bistrice naš tim će dočekati ekipu Iskre iz Danilovgrada.