27.7.2018. 9:01
Plavi poraženi minimalcem, odluka "pada" u Jerevanu

Izabranici Nikole Rakojevića poraženi su na svom terenu u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope od ekipe Alaškerta rezultatom 0:1.

FK Sutjeska - FC Alashkert 0:1 (0:1)

Stadion kraj Bistrice
Sudija: Alain Bieri (Sui)
Pomoćnici: Jan Kobeli i Sertac Kurnazca (Sui)
Četvrti sudija: Urs Schnyder (Sui)
Delegat: Ivan Lekov (Bul)

Strijelac:
11' - Zeljković

Naša ekipa počela je u sledećem sastavu: Giljen (C), Nedić, Cicmil, Grivić, Bulatović, Stefanović, Lončar, Ćetković, Denković, Vuković i Merdović. Igrali su još: Kordić, Bubanja i Osmajić.

Ekipa Alaškerta nastupila je u sledećem sastavu: Čančarević, Praznovski, Voskanjan, Dagbašijan, Antonić, Zeljković, Artur Edigarjan (C), Grigorjan, Nenadović, Manasijan i Džeferson. Igrali su još: Artak Edigarjan, Sekulić i Marmentini.

U prvom poluvremenu viđen je veoma uzbudljiv i dinamičan fudbal, uz pregršt prilika na obje strane.

Iz prve ozbiljnije šanse na utakmici gosti dolaze do prednosti već u 11. minutu, kada je Zeljković prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i gotovo iz mrtvog ugla savladao Giljena za vođstvo 0:1. Samo tri minuta kasnije velika prilika za naš tim. Bulatović je centrirao, lopta je došla do Ćetkovića, čiji šut sa gol linije skida Antonić. Odmah zatim Ćetković je mogao da donese izjednačenje, ali je njegov udarac ovog puta završio preko gola Čančarevića.

Pet minuta prije isteka prvog dijela plavi su mogli do pogotka kada je Nedić gađao sa ivice kaznenog prostora, međutim lopta je zakačila jednog odbrambenog igrača gostiju i završila tik pored lijeve stative.

U drugom dijelu gotovo da nije bilo pravih prilika. Naši fudbaleri su imali posjed, pokušavali ali bez prave završnice. Jedino vrijedno pomena jesu pokušaji Kordića, pa Cicmila, a u samom finišu i Merdovića, koji je pokušao u dva navrata ali nije bilo promjene rezultata.

Plavi će imati popravni za nedelju dana, tačnije 2. avgusta u revanš meču u Jerevanu, kada će probati da nadoknade minus od jednog gola i plasiraju se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Bolji iz ovog dvomeča igraće u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, a za  protivnika će imati poraženog iz duela švedskog Malmea i rumunskog Kluža.

Autor: Boris Kankaraš