26.1.2020. 16:25
Plavi po treći put pobjednici Ankovićevog Memorijala

Naši momci su pobjednici jubilarnog 30. Memorijalnog turnira „Andrija Anković“. U finalnom meču su savladali Zrinjski iz Mostara nakon boljeg izvođenja penala ukupnim rezultatom 6:5. U regularnom toku meča bilo je 2:2, a golove za Plave postigli su Dragan Grivić i Marko Ćetković.

HŠK Zrinjski Mostar – FK Sutjeska Nikšić   2:2 (1:1)  penalima 3:4

Stadion: „Perica – Pero Pavlović“, Gabela

HŠK Zrinjski: Horkaš, Barišić, Rugašević, Gojković, Barbarić, Rustemović, Zlomislić, Bilbija (C), Tičinović, Filipović, Kunić

Rezerve: Savić, Ćorluka, Stojkić, Bošković, Radoš, Čurjučić, Čirjak, Jajalo, Govedarica, Stanić, Vučenović

FK Sutjeska: Ličina - Grivić, Šofranac, Vučić – Eraković, Dubljević B , Vuković, Vlaisavljević, Marušić – Marković (C) , Božović

Rezerve: Giljen, Janjić, Kojašević, Nikolić, Ćetković, Bojović, Osmajić, Dubljević R , Cicmil, Janković

Već u 3. minutu meča mladi Dubljević je odlično probio, dodao loptu Markoviću koji je
prebacio do Vlaisavljevića, on je uputio centaršut po zemlji, ali smo zakasnili da realizujemo priliku za gol.

U 9. minutu Vlaisavljević je centrirao sa lijeve strane i pronašao Božovića koji je šutirao glavom, ali je Horkaš bio siguran.

U 14. minutu Bojan Božović i Aleksa Marušić su izvršili odličan pritisak na odbranu Zrinjskog i naša ekipa je izborila korner iz kojeg su Plavi došli do prednosti. Udarac iz ugla je izveo novajlija Marko Vuković i pronašao Markovića koji je šutirao glavom. Golman je odbranio udarac, ali je lopta došla do Grivića koji je postigao gol.

Nakon gola kojim smo došli do prednosti, Nemanja Bilbija je imao dvije prilike da poravna rezultat. Prvi pokušaj je izblokirao Šofranac, a drugi put je Ličina bio siguran.

U 27. minutu "domaćini" na današnjem meču dolaze do izjednačenja. Nakon centaršuta sa desne strane, Renato Gojković je stigao na loptu prije Ličine i zatresao našu mrežu udarcem glavom. Naši igrači su tražili prekršaj u napadu, ali je sudija pokazao na centar.

Na poluvremenu su u igru ušli Giljen, Janjić, Kojašević, Janković, Nikolić, Ćetković i Osmajić, ali se koncepcija igre i formacija 3-5-2 koju šef stručnog štaba Nikola Peco Rakojević praktikuje na pripremama nijesu mijenjali.

Do kraja meča su na terenu ostali Grivić, Šofranac i Eraković, a u završnici utakmice je umjesto Vlaisavljevića ušao mladi Bojović.

U 54. minutu sjajnim udarcem Miljana Govedarice ekipa iz Mostara dolazi do preokreta. On je šutirao van 16 metara, gađao kontra ugao i savladao našeg golmana Giljena.

Nikolić je u 60. minutu nakon centaršuta Kojaševića šutirao glavom, ali je lopta završila preko gola.

U 62. minutu je nakon centaršuta Govedarice Vladan Giljen je malo zakačio loptu, a Aleksandar Šofranac izbio loptu daleko od gola.

U 74. minutu meča mladi Nikola Janjić hrabro je probio po lijevoj strani, predriblalo nekolika igrača, dodao loptu do Kojaševića koji je loptom po zemlji pronašao Ćetkovića, a Marko je udarcem lijevom nogom iskusno postigao gol i poravnao rezultat.

Do kraja meča se rezultat nije mijenjao, pa su penali odlučili ko će biti osvajač jubilarnog 30. Ankovićevog memorijala.

Za našu ekipu su sa bijele tačke su bili precizni Nikolić, Janković, Ćetković i Osmajić koji je smireno realizovao odlučujući penal, dok je udarac Kojaševića odbranio golman domaćih.

U penal seriji Vladan Giljen je sa dvije odbrane još jednom dokazao da je specijalista za udarce sa bijele tačke i podsjetio nas na njegovo  fenomenalno izdanje protiv ekipe Slovana iz Bratislave.

Božo Marković je proglašen za najboljeg igrača turnira, dok je Marko Ćetković najbolji strijelac.

Autor: Vasilije Lalović (FK Sutjeska)