12.7.2022. 23:30
Plavi nisu uspjeli da naprave čudo -  ostavljen dobar utisak

Plavi su poraženi od Ludogoreca i u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona - šampion Bugarske je slavio minimalnim rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je Sotiriu u 53. minutu.

Sutjeska - Ludogorets 0:1 (0:0)

UEFA Champions League

First qualifyning round, 2nd leg

DG arena, Podgorica

0:1 Sotiriu 53'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić, Rudović, Krstović (od 74. Tučević), Matanović (od 79. Đurković), Striković (od 65. Conraad), Eraković, Drinčić,  Stijepović, Z.Alharaish (od 79. Vuković), Nenov (od 79. Fahd-T)

Rezerve: Ličina, Dubljević, Pajović, Conraad, Tučević, Vlahović, Đinović, Đurković, Vuković, Kalezić, Babić, Fahd-T

PFC Ludogorets 1945: Padt - Karnicnik, Nedyalkov (C) (od 90. Gropper), Plastun, Verdon, Cauly, Santana, Show (od 74. Yankov), Delev (od 65. Jhonatan), Despodov (od 65. Tekpetey), Sotiriou (od 74. Igor Thiago)

Rezerve: Sluga, Hristov, Cicinho, Goncalves, Gropper, Igor Thiago, Jhonatan, Tekpetey, Terziev, Tissera, Yankov, Yordanov

Bilo je to vrlo hrabro izdanje naših momaka koji su od prvog minuta izašli ofanzivno protiv favorizovanog protivnika i veliko je pitanje kako bi se utakmica odvijala u daljem toku da je u 4. minutu nakon udarca Strikovića lopta pogodila mrežu, a ne prečku.

Trajao je pritisak naše ekipe prvih 15. minuta, da bi nakon toga uslijedile nekolike prilike gostiju

Prvo je na isteku 15. minuta Despodov uputio centaršut sa lijeve strane, a Delev sa druge stative šutirao pored gola.

Samo minut nakon toga, kapiten Nedyalkov šutira iskosa sa desne strane, ali dobro postavljeni Giljen brani.

U 33. minutu dobra kontra naše ekipe - Nenov šalje loptu u prostor, Padt izlazi i odbija samo do Krstovića koji sa centra pokušava da lobuje golmana gostiju i malo je nedostajalo da ga savlada.

Do kraja prvog poluvremena zaprijetio je još Striković u 43. minutu nakon centaršuta Alharaish, ali se na velikinodmor otišlo bez pogodaka.

Ludogorec ipak dolazi do prednosti u 53. minutu - Giljen je odlično zaustavio udarac Souze, ali dobro postavljeni Sotiriu šalje odbijenu loptu u mrežu i potvrđuje plasman svoje ekipe u naredno kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Plavi će evropsku avanturu nastaviti u kvalifikacijama za Ligu konferencija - očekuje nas dvomeč sa prvakom Farskih Ostrva, ekipom Klaksvika.

Prva utakmica protiv Klaksvika igra se već naredne srijede na DG Areni od 21h.