24.7.2019. 8:57
Plavi nesrećno poraženi od APOEL-a

Naši fudbaleri poraženi su večeras sa minimalnim rezultato od kiparskog šampiona APOEL FC u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Duel koji je obilježila oprezna igra i u kojem nije viđen preveliki broj prilika, šampion Crne Gore ponovo pokazao da se ne plaši iskusnijeg i kvalitetnijeg rivala, koji je večeras ipak imao više sreće.

Najbolji igrač APOEL-a, Al Tamari je već nakon pet minuta bio u izglednoj prilici, kada je prošao iskosa sa desne strane, ali je njegov pokušaj završio preko gola.

Uzvratili su Plavi već nakon par minuta preko Kojaševića, koji je sa desne strane ubacio loptu u peterac gostiju, ali nije bilo nikog od njegovih saigrača ispred gola. Potom je nakon kornera Ćetkovića glavom zahvatio Šofranac, a nakon što se lopta odbila od golmana APOEL-a Beleca, Nedić je gađao preko gola.

Najbolju šansu prije gola Kiprani su imali u 26. minutu kada je De Vinsenti sa dvadesetak metara pokušao da iznenadi Giljena, koji je odbio loptu, a Nedić je potom poslao u korner i tako otklonio opasnost.

Pet minuta prije kraja prvog poluvremena povrijedio se Marko Ćetković, kojeg je zamijenio Milutin Osmajić, a nedugo zatim duel Šofranca i Al Tamarija u kaznenom prostoru “plavih”, sudija Vad je okarakterisao kao faul za njstrožiju kaznu.

De Vinsenti je pogodio, ali je prvi penal poništen, ali Argentinac je bio siguran i drugi put, iako je naš kapiten Vladan Giljen pogodio stranu, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0.

Na startu drugih 45 minuta, prvi je šansu imao naš tim, kada je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara pokušao Kojašević, ali lopta odlazi preko gola.

Potom je zaprijetio i Eraković odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca, Slovenac na golu APOEL-a odbio u korner nakon kojeg je glavom pokušao Šofranac, ali je i on bio neprecizan.

Sutjeska nije prestajala da prijeti, pa je i Osmajić pokušao nakon centaršuta iz kornera Kojaševića, ali je ponovo Belec izašao kao pobjednik.

Nova sporna situacija dogodila se u 55. minutu, kada je Osmajić bio sam pred golmanom APOEL-a, a Belec imao žestok duel sa napadačem Sutjeske, išao otvorenom nogom (kramponima) na našeg napadača, ali sudija Vad nije svirao ništa.

U 68. minutu Osmajić je uspio da iskoristi grešku golmana gostiju, oduzeo mu loptu, krenuo ka golu, ali je potom fauliran sa leđa od strane golmana Beleca. Sudija Vad je pokazao na bijelu tačku, a golman Belec dobio žuti karton. Ipak, sa bijele tačke Nikolić pogađa prečku, pa rezultat ostaje nepromijenjen.

Al Tamari je zaprijetio u 75. minutu, ali je gađao pravo u Giljena, a zatim i De Vinsenti, bez uspjeha.

Do kraja regularnog toka i u nadoknadi vremena viđena je jedna prilika, kada inicijativu "plavih" nije valorizovao Eraković, pa je meč završen rezultatom 0:1.

Revanš u Nikoziji na programu je narednog utorka 30. jula od 19 sati po crnogorskom vremenu (20h po lokalnom).