24.10.2018. 17:32
Plavi lako do 1/4 finala Kupa Crne Gore

Izabranici Nikole Rakojevića pobjedili su ubjedljivo ekipu Iskre u Danilovgradu rezultatom 1:4 u revanš meču 1/8 finala Kupa Crne Gore i tako se ukupnim rezultatom 7:1 plasirali u 1/4 finale.

Stefan Lončar 68' (p)

Naša ekipa nastupila je u sledećem sastavu: Ličina, Cicmil, Nedić, Ma. Vučić, Mi. Vučić (C), Bubanja, Stefanović, Merdović, Marušić, Alharaish i Kordić. Igrali su još: Lončar, Osmajić i Ćetković.

FK Iskra: Kusovac, Đuričković, Jovanović (C), Pavićević, Kumburović, Rogošić, Piranić, Šaletić, Račić, Burzanović i Vorotović. Igrali su još: Zvrko, Marković i Cho.

U prvih 45 minuta viđen je veliki broj prilika na obje strane, uz tri postignuta gola, dva u mreži domaćina i jedan u našoj mreži.

Iz prve ozbiljnije prilike na utakmici naš tim stiže do prednosti već u 7. minutu. Kordić je dugom loptom pronašao Alharaisha na desnoj strani koji je pomjerio na lijevu nogu i iskosa sa desne strane, sa ivice kaznenog prostora maestralno pogodio za vođstvo od 0:1.

Dva minuta kasnije domaći su uzvratitili preko Piranića, čiji udarac sa dvadesetak metara odlazi tik pored desne stative gola Ličine.

U 25. minutu Cicmil je morao da napusti teren zbog povrede koljena, a umjesto njega u igru je ušao Lončar.

Na isteku 33. minuta plavi usvostručuju prednost. Alharaish je prošao po desnom boku, zatim dodao do Miloša Vučića, a ovaj "provukao" loptu kroz protivničku odbranu za usamljenog Kordića koji je rutinski sa oko 10 metara savladao nemoćnog Kusovca.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Lončar je pokušao iz voleja sa distance, međutim Kusovac je bio na pravom mjestu.

Danilovgrađani smanjuju prednost u 42. minutu. Kapiten Jovanović je namjestio loptu na lijevu nogu i fenomenalnim udarcem sa 18 metara pogodio gornji desni ugao gola Ličine.

U 44. minutu Alharaish je pronašao Kordića, koji je probao makazicama sa petnaestak metara, ali je golman domaćih sjajno intervenisao i poslao loptu u korner. Nakon izvedenog kornera Miloša Vučića sa lijeve strane, Kordić je pokušao glavom, međutim Kusovac još jednom brani.

Mogli su naši fudbaleri do novog pogotka u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Prvo je udarac Marušića sa 12 metara zaustavio Kusovac, potom se lopta odbila do usamljenog Merdovića čiji siguran pogodak spriječava Jovanović odbranom sa gol linije.

U drugom dijelu plavi su odigrali izvanredno, u potpunosti su kontrolisali utakmicu, imali posjed, stvorili pregršt prilika uz dva postignuta gola.

Na samom startu nastavka probao je Stefanović sa distance, međutim malo preko gola.

Dva minuta kasnije fenomanalna akcija naše ekipe. Alharaish je uposlio Kordića, a ovaj ušao u šesnaesterac, zatim našao Osmajića na drugoj stativi, ali je njegov šut bio neprecizan.

Igrao se 55. minut kada je ekipa Nikole Rakojevića povisila na 1:3. Danas fenomenalni Alharaish još jednom je sjajno prošao po desnom boku, izbacio jednog protivničkog igrača uz aut liniju, a onda se stuštio u kazneni prostor, dodao do Kordića, on proslijedo do Marušića, koji postiže gol sa peterca.

U 68. minutu plavi dolaze do novog pogotka. Lončar je bio precizan sa bijele tačke, nakon što je Marušić prethodno izborio kazneni udarac.

Kordić je u 75. minutu propustio veliku priliku nakon što ga je Alharaish maestralno uposlio kroz sredinu i spojio sa golom, a naš napadač je prošao Kusovca, međutim nije uspio da postigne gol, jer je "izgubio" korak.

Novu šansu za naš tim imao je Osmajić, kada je probao iskosa sa lijeve strane, ali čuvar mreže domaćih je odbio loptu u korner.

Jednu od rijetkih prilika u drugom poluvremenu za izabranike Aleksandra Nedovića imao je strijelac jedinog gola za Danilovgrađane- Jovanović, šutirao je sa distance pravo u Ličinu.

Do kraja susreta Kordić je imao dobru šansu, međutim nije bilo promjene rezultata, pa je tako naša ekipa i više nego zasluženo slavila i plasirala se u 1/4 finale kupa Crne Gore.

Posle ove ubjedljive pobjede plavi se okreću prvenstvenim obavezama, jer ih već u subotu 27. oktobra očekuje duel sa ekipom Rudara na stadionu kraj Bistrice.

Autor: Boris Kankaraš