2.11.2019. 17:59
Plavi iz minusa do boda na DG Areni

Plavi su igrali danas sa Podgoricom u gostima neriješeno 2:2 u posljednjoj utakmici 14. kola Prve Telekom crnogorske lige.

Mreže su mirovale tokom prvih 45 minuta pa su sva četiri gola viđena u drugom poluvremenu.

Plavi su imali više od igre tokom cijelog meča, dok su domaćini iz jedinih izglednih prilika postigli oba gola.

Domaći su poveli u 48. minutu evrogolom Balše Sekulića, da bi na 2:0 povisio Keita Suzuki u 87. minutu.

U međuvremenu bilježimo šut Grivića nakon kornera Kojaševića koji je završio iznad prečke gola Ljuljanovića.

Marko Vučić je nakon izvanredne akcije lobovao Ljuljanovića, ali je lopta završila na stativi, a odbijenu loptu Nikolić nije uspio da sprovede u mrežu.

Rakojević je u međuvremenu ubacio u igru Marković, Božovića i Vlaisavljevića.

Pet minuta prije kraja susreta Kojašević se našao oči u oči sa golmanom domaćih, ali je Ljuljanović skrenuo loptu u korner.

I kada su svi pomislili da bodovi ostaju u Podgorici, "plavi" su golovima Marka Ćetkovića u 89. minutu i Boža Markovića u sudijskoj nadoknadi uspjeli da stignu do boda.

Plavi su i dalje na diobi drugog mjesta sa ekipom Iskre iz Danilograda.

Obje drugoplasirane ekipe smanjile su zaostatak na bod za vodećom Budućnosti koja je danas poražena u Golubovcima rezultatom 2:1.

Plave u srijedu, na Trešnjici, očekuje prvi meč 1/4 finala Kupa Crne Gore protiv Zete, dok nas za viked očekuje susret 15. kola Telekom 1. CFL protiv Koma.