30.4.2023. 2:47
Plavi ispustili pobjedu u derbiju

Naši fudbaleri su danas dočekali Budućnost u 32. kolu crnogorskog šampionata. Najveći derbi 1. Meridianbet CFL je završen rezultatom 2:2.

Oba gola za našu ekipu postigao je najbolji strijelac šampionata Tyrone Conraad.

Sutjeska Meridianbet - Budućnost 2:2 (2:0)

Stadion kraj Bistrice, Nikšić

1:0 Conraad (as Striković) 11'
2:0 Conraad (as Eraković) 37'
2:1 Simić 68'
2:2 Sekulić 82'

SUTJESKA: Giljen (G) (C), Matanović (od 75' Nikolić J.) Bilali, Živković (od 75' Pajović), Vučić, Striković, Conraad (od 67' Sahli), Babić, Krstović (od 86' Marković), Eraković, Grivić.
Rezerve: Ličina (G), Marković, Nikolić, Đinović, Stijepović, Pajović, Žižić, Đurković, Sahli.

BUDUĆNOST: Pavličić (G), Pavlovski (od 46' Lucero), Grbić, Knežević, Simić (od 80' Dakić), Ignjatović, Mrvaljević (od 56' Sekulić), Ražnatović, Аdžić Va.(od 64' Perišić), Đuričković, Adžić Vl.(od 56' Terzić).
Rezerve: Dragojević (G), Sekulić, Dašić, Lucero, Novović, Dakić, Perišić, Mirković, Terzić.

U derbiju Meridianbet 1. CFL  Plavi nisu dugo čekali da dođu u vođstvo. U 11. minutu Striković silovito prolazi po lijevoj strani, upošljava Conraada koji je iskoristio ovo dodavanje na najbolji mogući način i doveo nаše momke u prednost.

Imali smo inicijativu u prvom poluvremenu i prava je šteta što neke prilike nisu iskorištene. Na isteku 18. minuta igre Vučić šalje loptu ka Erakoviću koji se našao u sjajnoj situaciji, ali je poslao loptu preko gola. Ređale su se šanse, ali i gosti prijete preko Vasilija Adžića koji pogađa stativu iz slobodnog udarca u 32. minutu. Minut kasnije Conraad se našao ispred golmana Pavličića, ali čuvar mreže gostiju brani njegov udarac. Nakon izvedenog kornera ponovo Conraad pokušava iz neposredne blizine, međutim golman gostiju ponvo na visini zadatka.

U 35. minutu odlična akcija za Plave, kombinovali su Grivić i Živković, loptu je petom ostavio Striković, ona je stigla do Erakovića koji nije iskoristio ovu situaciju da duplira prednost. Dva minuta kasnije upravo desetka naše ekipe započinje akciju, šalje pas ka Conraadu koji postiže svoj drugi gol na meču i duplira prednost Plavih.

Drugo poluvrijeme obilježila je velika borba. Na isteku 54. minuta, Conraad opet trese mrežu podgoričke ekipe, ali pomoćni sudija signalizira da je gol postignut iz ofsajda.

U 68. minutu nakon udarca iz ugla gostiju najviši u skoku je bio Simić i smanjio rezultat na 2:1.

U 77. minutu Sahli pada u kaznenom prostoru Podgoričana nakon nakon što je udaren u grudi od strane Adžića, ali loše postavljeni sudija Dabanović ovu situaciju nije okarakterisao kao kazneni udarac.

Na isteku 82. minuta nakon akcije Budućnosti, Sekulić prima loptu na oko 16 metara od gola, šutira iz okreta i poravnava rezultat na 2:2. Šest minuta kasnije Eraković se našao oči u oči sa potivničkim golmanom, ali njegov udarac završava malo pored stative. Ovim je propuštena i poslednja prilika za Plave.

Naredne sedmice nas očekuju dvije utakmice protiv Dećića na gostujućem terenu - u srijedu revanš polufinala Kupa Crne Gore, a zatim naredne nedjelje u 33. kolu šampionata.

Autor: Dragoslav Bajović / FK Sutjeska