26.11.2016. 15:54
Plavi ispustili dva gola prednosti

Naši fudbaleri su danas u gostima igrali neriješeno 2:2 sa ekipom Grblja, u okviru 16. kola Prve Telekom fudbalske lige.

Meč je obilovao uzbuđenjima, gdje je naša ekipa došla do ranog vođstva i prednosti od dva gola, da bi se kasnije Grbalj uspio povratiti i do kraja susreta anulirati prednost Sutjeske, pa su se rivali morali zadovoljiti podjelom bodova.

Nije se mnogo čekalo da padne prvi gol na stadionu u Donjoj Sutvari. Ekipa Nebojše Jovovića je već poslije četiri minuta igre došla do prednosti, kada se poslije kornera pred golom najbolje snašao Božović i pogodio za 1:0.

Igrači Sutjeske su nastavili sa dominacijom, pa u 15. minutu svoju priliku za gol koristi i Dejan Zarubica koji je povisio na 2:0.

Gol Zarubice kao da je trgnuo domaće igrače, kada je napadač Grblja Ivan Jablan u 18. minutu pogodio za 2:1, što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Početak drugog poluvremena je pripao domaćoj ekipi koja je u 64. minutu stigla do poravnanja, kada Ivan Jablan kažnjava grešku kapitena Nikolića i postiže svoj drugi gol na meču i tako postavlja konačan rezultat utakmice.

Nakon 16 odigranih kola naša ekipa je zadržala treću poziciju na tabeli, koju dijeli sa ekipom Dečića, koji takođe ima 25 osvojenih bodova, a ispred nas se na tabeli nalaze lider Budućnost i aktuelni prvak podgorička Mladost.

Naredno kolo Prve Telekom fudbalske lige igra se 3. decembra kada će "plavi" gostovati Rudaru u Pljevljima, a prije toga nas očekuje revanš meč četvrtfinala Kupa sa Petrovcem, koji se igra u srijedu 30. novembra na stadionu kraj Bistrice.