11.2.2020. 16:22
Plavi furiozni u generalnoj provjeri

U generalnoj probi pred nastavak šampionata Plavi su danas ubjedljivo savladali Mornar rezultatom 5:0

5:0  Bojan Božović 85' (as Janković)

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Ciger, Kojašević, Ćetković, Šofranac, Dubljević, Osmajić, Bubanja, Marković i Vlaisavljević

Igrali su još: Ličina, Janjić, Janković, Nikolić, Eraković, Bojović, Božović, Marušić i Cicmil

Mornar: Bjelica, Đurković, Brnović, Đukić, Martinović, Nakahara, Vukmarković (C), Kažić, Smolović, Bećirović, Bulatović

Igrali su još : Begzić, Dinoša, Gazivoda, Vujošević, Milivojević, Mucević, Kasaki i Mehović

Naša ekipa je od samog početka meča krenula ofanzivno na gol gostiju. Prvu priliku je imao Ćetković već u 7. minutu kada je prošao kroz sredinu i sa dvadesetak metara odlično šutirao, ali je lopta završila malo pored gola.

Nekolika minuta kasnije, isti igrač je još jednom imao priliku da postigne gol. Ovaj put je šutirao sa ivice šesnaesterca, gađao kontra ugao, ali je još jednom malo nedostajalo da zatrese mrežu.

Na pogodak se čekalo do 18. minuta kada je nakon odlične akcije Kojašević postigao gol. Sve je počelo od Vlaisavljevića koji je probio po lijevoj strani, vratio loptu na sredinu do Bubanje, zatim su on i Marković odigrali dupli pas, Božo je dodao do Kojaševića koji je udarcem desnom nogom savladao golmana Bjelicu.

U 22. minutu Vlasavljević je nakon velike greške golmana gostiju povećao prednost na 2:0. Bjelica je bio neodlučan, Miljan je to iskoristio tako što mu je oduzeo loptu i sproveo je u prazan gol.

Naša ekipa se u prvom kolu proljćnog dijela šampionata sastaje sa ekipo Zete u Golubovcima u utorak 18. februara 2020. godine. Meč počinje u 17:30 časova.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska