27.8.2020. 23:50
Plavi eliminisani od Borca

Naša ekipa nije uspjela da se plasira u drugo kolo kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope. Pretrpjeli smo poraz od ekipe Borca iz Banja Luke, konačnim rezultatom 1:0. Jedini gol na meču je postigao Stojan Vranješ u 35. minutu.

Pored svih pehova koje su Plavi imali zbog povreda igrača u defanzivnoj liniji, na današnjem meču smo na samom početku ostali bez Kojaševića, koji je zbog povrede napustio igru već u 10. minutu.

FK Borac Banja Luka - FK Sutjeska 1:0 (1:0)

Gradski stadion, Banja Luka

1:0 Vranješ 35'

FK Borac: Pavlović, Dujaković (od 79. Kajkut), Jovanović, Janičić, Ćosić, Danilović, Brtan (od 63. Vojinović), Zakarić, Ziljkić, Vranješ (C), Lukić (od 72. Radulović)
Rezerve: Damjanović, Kajkut, Kujundžić, Marković, Milojević, Radulović, Vojinović

FK Sutjeska: Giljen (C), Grivić, Mitrović, Bulatović, Stijepović, Dubljević B (od 67. Marušić), Janković (od 74. Marković), Osmajić, Kojašević (od 10. Raičević), Ćetković, Adrović
Rezerve: Ličina, Bubanja, Eraković, Marković, Marušić, Pajović, Raičević

Prva zanimljiva dešavanja na terenu su viđena u 4. minutu kada je Ćetković oprobao udarac sa distance, ali je lopta završila preko gola.

Isti igrač je još jednom pokušao desetak minuta kasnije iz slične pozicije, sa istim ishodom.

Najveću priliku za prednost Plavi su imali u 23. minutu. Mitrović je sjajnom dugom loptom pronašao Osmajića koji je bio brži od defanzivaca domaće ekipe, izašao sam ispred Pavlovića i snažno šutirao, ali je pogodio u glavu golmana Banjalučana.

Borac je prvu priliku iz naizgled bezopasne situacije iskoristio i došao do prednosti. Brtan je na dvadesetak metara od našeg gola skočio preko Ćetkovića, Vranješ je izbjegao ofsajd i lijevom nogom postigao gol za 1:0

Zakarić je u 44. minutu iz slobodnog udarca  sa desne strane uputio oštru loptu, ali je niko nije zakačio i ona je završila pored gola.

Borac je u 45. minutu imao priliku da poveća prednost. Zakarić je nakon prodora po desnoj strani ubacio loptu za Ziljkića koji se dobro pozicionirao, ali nije najbolje zahvatio loptu.

Plavi su u drugom poluvremenu imali terensku inicijativu, pokušavali na sve načine da dođu do gola, ali, nažalost, nijesu uspjeli u tome.

U 56. minutu je Raičević šutirao sa lijev strane, sa oko šesnaest metara, ipak, njegov udarac nije bio dovoljno jak.

Dva minuta kasnije, Raičević je odigrao pas za Adrovića koji je šutirao, ali nije najbolje zahvatio loptu.

Poslednju priliku da dođemo do izjednačenja i izborimo produžetke smo imali u 86. minutu. Nakon centaršuta sa desne strane, Marković je sa druge stative glavom ostavio loptu za Stijepovića koji je šutirao visoko preko gola.

Meč sa Iskrom koji je bio zakazan za nedjelju je odložen do daljnjeg.

Autor: Vasilije Lalović