23.10.2021. 17:51
Plavi dominirali protiv Jezera i upisali 10. pobjedu na 12 odigranih mečeva

Sjajno izdanje naše ekipe i trijumf protiv Jezera 2:0, za desetu pobjedu u sezoni nakon 12. odigranih kola.

Pobjedu su sa dva efektna gola sa distance donijeli Augusto u 24. i Bubanja u trećem minutu sudijske nadoknade.

FK Jezero - FK Sutjeska 0:2 (0:1)

Telekom 1. CFL R12/36

Gradski stadion, Berane

0:1 C. Augusto 24'
0:2 Bubanja (as C. Augusto) 90+3'

FK Jezero: Asanović (C) - Račić, Vuković, Adžović (od 75. Redžepagić), Jovićević, Lambulić (od 75. Bošković), Mujeci, Mendy (od 64. Đurđević), Đurković, Vlaisavljević (od 86. Kontić), Dedić

Rezerve: Kastratović, Đurđević, Redžepagić, Kontić, Radenović S, Radenović V, Bošković, Tmušić, Muković

FK Sutjeska: Ličina (C) - Janjić (od 90+1' Vuković D), Drešković, C. Augusto, Nikač (od 59. Marković), Eraković, Vlahović, Drinčić, Zoćević (od 71. Bubanja), Stijepović, Jovović

Rezerve: Pajović, Marušić, Bubanja, Vuković M, Marković, Vuković D, Vučić, Raičević

Do prednosti smo došli u 24. minutu kada je Augusto postigao svoj "prvijenac" u dresu Plavih, fenomenalnim udarcem sa oko dvadeset pet metara.

Imali smo do kraja prvog dijela meča još dvije prilike da na odmor odemo sa dva gola prednosti.

Prvo je u 40. minutu Jovović odlično uposlio Nikača koji je izašao ispred Asanovića i šutirao, ali je golman domaćih odbranio njegov udarac.

Minut kasnije, Zoćević je poslao loptu u prostor za Janjića, koji je šutirao sa nešto više od pet metara, iskosa sa desne strane i pogodio samo spoljni dio mreže.

U drugom poluvremenu dominacija naše ekipe, stvorili smo veliki broj prilika koje nismo realizovali.

Sve je počelo u 61. minutu kada defanzivac Jezera loše vraće loptu Asanoviću, Zoćević je imao priliku, nije odmah uputio udarac, zatim je oboren u kaznenom prostoru, ali po mišljenju sudije Vojinovića nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Već u narednom napadu, Jovović nakon prodora po lijevoj strani odlično centirira i pronalazi Janjića, naš mladi reprezentativac šutira glavom preko gola sa pet metara.

U 73. minutu greška igrača Jezera, Jovović šalje loptu u prostor za Erakovića koji je šutirao iz izgledne pozicije za gol, ali kapiten domaćih odlično interveniše.

Ređale su se prilike naše ekipe kao na traci pa je tako u 74. minutu Janjić nakon duplog pasa sa Jovovićem izašao ispred Asanovića, ali golman Jezera još jednom spasava svoju ekipu.

Marković u 78. minutu šutira sa ivice šesnaesterca, lopta pogađa jednu pa drugu stativu, ali nije htjela u mrežu.

Još jedna kolosalna šansa 91. minutu kada je Jovović presjekao loptu, izašao ispred Asanovića, zaobišao ga, zatim se okliznuo i pogodio prečku na prazan gol.

Tačku na još jedno odlično izdanje naše ekipe stavlja Bubanja u trećem minutu sudijske nadoknade efektnim golom sa više od dvadeset metara.

U narednom kolu, Plavi će na svom terenu dočekati Rudar iz Pljevalja.

Autor: Vasilije Lalović