16.7.2021. 12:53
Plavi dominirali i rezervisali "kartu" za Tel Aviv

Naša ekipa će igrati u 2. kolu kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija!

Nakon pobjede na DG areni 1:0, Plavi su večeras remizirali u susretu sa gruzijskom Gagrom rezultatom 1:1 i na taj način izborili dvomeč sa Makabijem iz Tel Aviva.

Plavi su večeras do prednosti došli u 51. minutu preko mladog Janjića koji je juče proslavio devetnaesti rođendan, dok je utješni gol za Gagru postigao Makatsaria u 86. minutu.

FC Gagra - FK Sutjeska  1:1 (0:0)

UEFA Liga konferencija 1 QR 2/2

Tbilisi, Mikheil Meskhi I Stadium

0:1 Janjić (as Nikač) 51'
1:1 Makatsaria 86'

FC Gagra: Kereselidze (GK), Khositashvili (C), Kobuladze (od 71. Gazdeliani) , Chaduneli, Nozadze, Kakiashvili (od 59. Vekua), Sultanishvili, Gvishiani (od 71. Kikabidze), Khabelashvili, Samushia (od 81. Markozashvili), Makatsaria

Rezerve: Kavtaradze (GK), Chikhradze, Gazdeliani, Ionanidze, Kikabidze, Markozashvili, Sajaia, Samsonia, Shetsiruli, Vekua

FK Sutjeska: Giljen (GK)(C) - Janjić (od 60. Vučić), Grivić, C. Augusto, Matanović (od 87. Dubljević B)i, Nikač (od 65. Marušić), Eraković, Drinčić, Bubanja, Vuković M (od 87. Mitrović), Stijepović

Rezerve: Ličina, Pajović, Mitrović, Marušić, Vlahović, Dubljević B, Marković, Vuković D, Vučić, Raičević, Dubljević R (GK)

Nakon samo trideset sekundi igre prva prilika za našu ekipu. Matanović je nakon kombinacije sa Nikačem šutirao sa ivice šesnaesterca, Kereselidze sigurno intervenisao.

Još jedna prilika za Matanovića u 5. minutu kada je šutirao glavom nakon centaršuta Vukovića iz slobodnog udarca - golman domaćih ponovo siguran.

Grivić je u 12. minutu centrirao sa desne strane, Kereselidze izašao sa gol linije i uhvatio loptu ispred Nikača.

U 14. minutu Janjić ubaca loptu u kazneni prostor iz prekida sa desne strane, još jednom samo do golmana Gagre.

Na isteku 27. minuta Gvishiani krenuo u prodor, Drinčić ga je fenomenalno zaustavio.

Naši momci su još jednom zaprijetili nakon prekida u 33. minutu. Vuković je sa sredine terena poslao loptu za Drinčića koji je sa druge stative glavom ubacio na pet metara, a Kereselidze je Bubanji skinuo sa glave i spriječio siguran pogodak.

U 36. minutu dobar kontranapad naše ekipe. Grivić je osvojio loptu i odigrao do Matanovića, on proslijedio za Janjića koji nakon prodora po lijevoj strani ubaca oštru loptu, a Nikaču malo nedostaje da dođe do nje.

Kakiašvili je u 40. minutu probao sa ivice šesnaesterca ali nije dobro zahvatio loptu, bez problema za Giljena.

Kao na početku susreta, naša ekipa silovito počinje i drugo poluvrijeme. Nakon četrdeset sekundi igre, Vuković šutira lijevom nogom sa nekih 17-18 metara, lopta od bloka završava u korneru.

U 48. minutu nagovještaj onoga što će se desiti tri minuta kasnije - Grivić je uputio centrašut sa desne strane, Nikač odlično šutirao glavom, Kereselidze fenonemalno odbranio.

Plavi u 51. minutu dolaze do prednosti. Grivić je ubacio loptu sa desne strane, Nikač prihvatio i ostavio za Janjića, naš mladi reprezentativac sjajnom fintom prevario tri defanzivca Gagre i udarcem desnom nogom donio prednost našoj ekipi.

U 62. minutu Samušia šutira iskosa sa desne strane, naš kapiten siguran.

Minut kasnije, na drugoj strani Vučić je nakon prodora ubacio za Vukovića koji nije mogao bolje da zahvati loptu iz teške pozicije.

U 65. minutu Samušia je dobio loptu u prostor, prošao pored Giljena i šutirao - Drinčić bio dobro postavljen i izbacio glavom loptu sa gol linije.

Grivić je u 66. minutu još jednom sjajno centrirao, Matanović se dobro ubacio i pokušao glavom, golman domaćih po ko zna koji put odlično intervenisao.

U 74. minutu još jedna velika prilika da naša ekipa duplira prednost. Lijepo su po lijevoj strani kombinovali Stijepović, Matanović i Vučić, da bi se u završnici Marušić sjajno oslobodio čuvara u situaciji jedan na jedan i snažnim udarcem lijevom nogom uzdrmao stativu.

U 79. minutu nakon kornera sa lijeve strane koji je izveo Vuković, Bubanja glavom šutira pored gola.

Vekua je šutirao iz slobodnog udarca sa desne strane, Giljen sigurno reagovao

Kada su svi očekivali da će naša ekipa ovaj dvomeč mirno privesti kraju, Gagra dolazi do izjednačenja u 86. minutu. Makatsaria je postigao fenomenalan gol udarcem sa oko dvadeset pet metara.

Ipak, Plavi su do kraja meča bez većih problema sačuvali svoj gol i plasirali se u 2. kolo kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija gdje će im rival biti Makabi iz Tel Aviva.

Prvi meč je na programu 22. jula od 20:30 na DG areni, dok će se revanš odigrati sedam dana kasnije u Tel Avivu u 19:30 po našem vremenu.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska