5.7.2022. 22:01
Plavi dobro parirali 75 minuta - Ludogorec na kraju slavio 2:0

Plavi šampioni su poraženi 2:0 na gostovanju Ludogorecu u Razgradu, u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Naši momci su sve do 74. minuta odlično stajali u defanzivnom bloku i nisu ostavljali puno prostora igračima bugarskog šampiona koji su napadali, ali bez nekih prevelikih prilika za gol.

Ipak, Santana u 74. minutu donosi prednost svojoj ekipi, da bi Tisera u prvom minutu sudijske nadoknade postavio konačnih 2:0.

Ludogorets - Sutjeska 2:0 (0:0)

UEFA Champions League

First qualifying round, 1st leg

Huvepharma Arena, Razgrad

1:0 Santana 74'
2:0 Tissera 90+1'

PFC Ludogorets : Padt - Nedyalkov (C), Cicinho, Santana, Gonçalves, Sotiriou (od 84. Tissera), Verdon, Plastun, Tekpetey (od 67. Cauly), Yankov (od 79. Delev), Rick (od 84. Despodov)

Rezerve: Sluga, Hristov, Terziev, Igor Thiago, Tissera, Despodov, Gropper, Karničnik, Cafumana, Pinas, Delev, Cauly Souza

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić, Rudović, Krstović, Matanović (od 90+3' Kalezić), Eraković, Tučević, Drinčić, Stijepović, Z.Alharaish (od 75. Conraad), Nenov (od 85. Pajović)

Rezerve: Ličina, Dubljević, Pajović, Conraad, Vlahović, Đinović, Milić, Đurković, Bojović, Vuković, Kalezić, Babić

Kada je riječ o samom toku meča, Ludogorec je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 19. minutu iz slobodnog udarca preko Sotiriua, ali je Giljen odlično intervenisao.

Nakon toga su uslijedila nekolika pokušaja sa distance i udarac Plastuna glavom nakon kornera u 23. minutu.

Najbolju priliku u prvom dijelu meča domaći su propustili u 40. minutu kada je Jankov naletio na odbijenu loptu i šutirao preko gola iz izgledne pozicije.

Početkom drugog poluvremena, Tučević šalje oštru loptu iz slobodnog udarca, ali je golman Padt bio na visini zadatka.

Sredinom nastavka meča, još dvije opasne situacije pred golom holandskog čuvara mreže.

Prvo je Nenov u 69. minutu nakon prodora po lijevoj strani ubacio loptu, međutim nije pronašao nikoga od saigrača.

Samo minut nakon toga, Matanović sa dvadesetak metara šutira pravo u golmana Ludogoreca.

Kada se naizgled činilo da su naši momci uspostavili ravnotežu na terenu, bugarski šampion dolazi do prednosti nakon prekida.

Naš kapiten je uspio uz pomoć stative da odbrani udarac glavom Oliveire, ali je lopta pala na gol liniju pa Santani nije bilo teško da je sprovede do mreže.

Domaći su u sudijskoj nadoknadi nažalost uspjeli da dupliraju prednost i ostvare dobar rezultat pred revanš.

Santana je sa sredine terena uspio odlično da pronađe rezervistu Tiseru, koji je rutinski poslao loptu iza leđa Giljena za konačnih 2:0.