1.10.2022. 18:31
Plavi brojali do pet protiv Jedinstva - utakmicu obilježili Konrad i Vučić

Plavi su u 10. kolu Meridianbet 1. CFL savladali Jedinstvo 5:0 i upisali najubjedljiviju pobjedu u sezoni.

Utakmicu sa obilježili Tajron Konrad sa četiri pogotka (10', 42', 53', 83') i Marko Vučić sa isto toliko asistencija.

U listu strijelaca se upisao i Novica Eraković u 51. minutu.

Našu ekipu u narednom kolu očekuje susret sa Jezerom, na gostujućem terenu.

5:0 Conraad (as Vučić) 83'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Krstović (od 60. Kalezić), Conraad, Eraković, Tučević (od 60. Matanović), Vlahović, Drinčić, Vučić, Vuković (od 60. Pajović), Stijepović (od 66. Đinović), Babić (od 76. Rudović)

Rezerve: Ličina, Rudović, Pajović, Matanović, Đinović, Milić, Đurković, Kalezić, Sahli

FK Jedinstvo: Joksimović - Alić, Đorđević (od 60. Cvijović Đ), Hajrović (od 46. Bojić), Idrizović, Korać (od 60. Mrđa), Bugarin, Krulanović, Vlaović (od 67. Cvijović N), Banda (C) (od 60. Kolić), Krnić

Rezerve: Rosandić, Mušović, Cvijović Đ, Bojić, Cvijović N, Kolić, Kriještorac, Mrđa, Šćepanović

Prvu priliku na meču, naši momci su imali u 7. minutu. Odličan centaršut Vlahovića sa desne strane, Eraković šutira glavom pored gola

Vlahović je inače počeo meč na poziciji desnog beka umjesto Grivića, koji se povrijedio tokom zagrijavanja.

Plavi dolaze do prednosti u 10. minutu - Vučić šalje odličnu loptu u prostor za  Konrada koji prolazi pored Alića i postiže svoj prvi gol u dresu naše ekipe.

Nakon toga su Tučević u dva navrata i jednom Eraković propustili prilike da povećamo prednost.

Ipak, u završnici prvog poluvremena dolazimo do 2:0. Nakon lijepe akcije naše ekipe, Tučević sa lijeve strane šalje oštru loptu, a Konrad svojim drugim golom duplira prednost.

Početkom drugog dijele, naši momci su sa dva brza pogotka riješili sve dileme oko pobjednika, ako ih je uopšte i bilo.

Prvo je u 51. minutu Eraković nakon još jednog odličnog dodavanja Vučića prošao pored Alića, a zatim lijepo prebacio golmana Joksimovića.

Dva minuta nakon toga još jednom dobitna kombinacija iz prvog poluvremena - asistencija Vučića i pogodak Konrada za 4:0.

Tačku na meč, Plavi su stavili u 83. minutu - Vučić bilježi četvrtu asistenciju, a Konrad četvrtim golom postavlja konačnih 5:0.