30.9.2020. 18:14
Plavi bolji od Rudara

Plavi su u utakmici 7. kola 1.CFL savladali Rudar rezultatom 2:0. To je čak deseta pobjeda u nizu nad ekipom iz Pljevalja, kada je riječ o mečevima koji su odigrani u Nikšiću. Golove za našu ekipu su postigli Milutin Osmajić u 66. i Božo Marković u 76. minutu.

FK Sutjeska - FK Rudar  2:0 (0:0)

Gradski stadion, Nikšić

Sudija: Miloš Savović

1:0 Osmajić (as Vuković M) 66'
2:0 Marković (as Ćetković) 77'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Grivić, Janjić, Mitrović, Bulatović - Eraković, Bubanja (od 46. Janković) - Osmajić (od 88. Bojović), Ćetković (od 80. Marušić), Kojašević (od 46. Vuković M) - Adrović (od 67. Marković)
Rezerve: Ličina, Pajović, Janković, Bojović, Marušić, Vuković M, Marković, Stijepović, Raičević

FK Rudar: Helić, Tomašević (C), Kašćelan, Vlaisavljević (od 83. Gogić), Merdović, Zečević, Kotorac, Kartal, Striković, Talović, Golubović M (od 72. Vujović)
Rezerve: Mrdak (G), Tahirović, Gogić, Golubović A, Kasalica, Mujović, Pejović, Vujović

Kojasević je u 3. minutu izveo slobodan udarac sa desne strane i uputio oštru loptu ka golu Rudara, ali je jedan od defanzivaca gostiju dobro reagovao. U nastavku akcije Osmajić je pokušao atraktivno "makazicama", ali je njegov udarac završio preko gola.

U 9. minutu je Grivić sjajno centrirao sa desne strane i pronašao Adrovića koji je šutirao glavom sa nekih deset metara, ali je lopta završila pored gola.

U 13. minutu prva prilika za Rudar. Merdović je dobro šutirao sa lijeve strane, ali je Giljen bio dobro postavljen i lijepom intervencijom je sačuvao svoju mrežu.

Dva minuta kasnije sjajna akcija naše ekipe. Eraković je odigrao loptu za Adrovića koji je grudima ostavio za Osmajića. Mićo je dalje odigrao u prostor, Adrović je izašao sam ispred Helića, ali je golman gostiju zaustavio njegov udarac. Lopta se još jednom odbila do Adrovića, koji je iz drugog pokušaja šutirao glavom pored gola.

U 21. minutu još jedna velika prilika za Adrovića. Dobio je loptu u prostor od Bubanje i šutirao desnom nogom sa desetak metara, ovaj put stativa nije bila saveznik našeg napadača.

U 26. minutu prva prilika na meču za talentovanog Vuka Strikovića. Dobio je loptu u prostor i izašao "oči u oči" sa Giljenom, ali je naš kapiten prozreo njegovu namjeru i sjajno ga zaustavio pri pokušaju driblinga.

I u završnici prvog poluvremena nije nedostajalo uzbuđenja. Igrao se 39. minut kada je Kojašević sa desne strane centrirao i pronašao Adrovića, a Admir je ovaj put udarcem glavom pogodio prečku. Međutim, sudija Savovič je na signal svog pomoćnika dosudio ofsajd.

Grivić je u 41. minutu šutirao desnom nogom sa desne strane, ali je njegov udarac izblokiran i lopta je završila u korner.

U 43. minutu sjajna prilika za Strikovića koji se izborio za poziciju i šutirao lijevom nogom sa ivice šesnaesterca, ali je Giljen fenomenalnom reakcijom odbranio loptu koja je išla u sami ugao gola.

Prvu priiliku u nastavku je imala ekipa Rudara. Igrao se 55. minut kada je Zečević odigrao loptu prostor za Vlaisavljevića koji se dobro ubacio i šutirao desnom nogom, ali je danas jako raspoloženi Giljen sjajno ušao u taj šut i još jednom sačuvao svoju mrežu.

U 63. minutu je rezervista Marko Vuković centrirao sa desne strane i pronašao Osmajića koji je šutirao glavom, ali je Helić bez većih problema odbranio njegov udarac.

Igrao se 66. minut kada je naša ekipa došla do prednosti. Marko Vuković je nakon prodora po desnoj strani ubacio loptu i pronašao Osmajića koji se sjajno ubacio i desnom nogom postigao gol za 1:0.

Tri minuta kasnije, velika prilika za Osmajića da postigne drugi gol. Ovaj put je sa desne strane loptu ubacio Marković, a Osmajić je iz slične situacije kao kada je zatresao mrežu ovaj put šutirao pored gola.

U 73. minutu je Marković oprobao udarac sa distance, ali je lopta završila preko gola.

U 76. minutu Plavi povećavaju prednost na 2:0. Marković je sa sredine terena poslao dugu loptu za Ćetkovića na lijevu stranu, zatim se sjajno ubacio, dobio loptu od najboljeg strijelca 1. CFL u prethodnoj sezoni i sproveo je u mrežu desnom nogom.

U samoj završnici meča naša ekipa je mogla doći do još ubjedljivije pobjede. Jako motivisani Marković je nakon prodora po desnoj strani ubacio loptu i  Osmajića koji je šutirao desnom nogom preko gola.

Naša ekipa će u narednom kolu dočekati aktuelnog lidera na tabeli, ekipu Podgorice, nakon čega će uslijediti reprezentativna pauza. Taj meč je zakazan za nedjelju.