2.8.2018. 20:49
Plavi bez sreće u Jerevanu

Naši fudbaleri igrali su bez golova u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope sa ekipom Alaškerta, pa je tako jermenski šampion, zahvaljujući pobjedi u Nikšiću prošao dalje...

FC Alashkert - FK Sutjeska 0:0 (0:0)
Stadion Republican Stadium After Vazgen Sargsyan
Sudija: Stoyanov I. (Bul)
Pomoćnici: Kolev I. i Doynov G. (Bul)
Četvrti sudija: Yordanov N. (Bul)

Naša ekipa je počela utakmicu u sledećem sastavu: Giljen (C), Nedić, Cicmil, Grivić, Bulatović, Stefanović, Ćetković, Vuković, Denković, Merdović i Božović. Igrali su još: Bubanja, Grbović i Kordić.

Ekipa Alaškerta nastupila je u sastavu: Čančarević, Praznovski, Voskanjan, Artak Edigarjan, Antonić, Zeljković, Artur Edigarjan (C), Grigorjan, Nenadović, Sekulić i Džeferson. Igrali su još: Stojković, Manučarjan i Simonjan.

Prvih dvadesetak minuta pripalo je jermenskom prvaku koji je imao inicijativu, a prvu konkretniju šansu propustio je Nenadović u 8. minutu igre.

Igrao se 17. minut kada je Artur Edigarjan pokušao da iznenadi Giljena šutem sa distance, ali je naš kapiten lako intervenisao.

Domaćin je u 23. minutu mogao do prednosti poslije greške naše odbrane, koju je Brazilac Džeferson umalo iskoristio.

Deset minuta kasnije dobro su kombinovali Božović i Ćetković, međutim Ćetković se spetljao u šesnaestercu Jermena, pa je ova naizgled dobra situacija otišla u nepovrat.

Odmah potom, Božović je mogao da dovede plave do vođstva, šutirao je sa oko desetak metara, a čuvar mreže domaćih još jednom bio na visini zadatka.

Minut prije isteka prvog dijela plavi su bili veoma blizu pogotka, Ćetković je izveo slobodan udarac, centrirao pravo na glavu Cicmila, čiji udarac krajnjim naporom brani Čančarević.

U nadoknadi prvog poluvremena naš tim je imao najveću priliku na utakmici. Bulatović je iz auta sjajno pronašao Božovića, koji je odlično gađao glavom, ali su, prvo Čančarević, pa zatim unutrašnja stativa bili saveznik ekipe Alaškerta.

Na prvo pravo uzbuđenje u drugom poluvremenu čekalo se do 64. minuta, kada je Grigorjan šutirao sa distance, a Giljen bio dobro postavljen i skrenuo loptu u korner.

Nova prilika za plave u 76. minutu, Bulatović je centrirao, Božović još jednom probao glavom, međutim bez promjene rezultata.

Sedam minuta prije isteka regularnog dijela, Džeferson je plasirao sa ivice šesnaesterca, srećom po naš tim, lopta je završila malo pored gola Giljena.

Na isteku 90. minuta velika prilika za našu ekipu, Kordić je glavom spustio do Denkovića, čiji šut sa oko 4-5 metara iskosa zaustavlja danas sjajni srpski internacionalac golman Alaškerta Čančarević.

U sudijskoj nadoknadi viđena je prava "drama" - Merdović je ubacio loptu po zemlji, a prvo je šutirao Kordić koji je izblokiran, pa zatim lopta stiže do Grbovića, ali Čančarević je danas "začarao" mrežu i po ko zna koji put na ovoj utakmici spriječio siguran pogodak.

Nakon susreta cijeli stadion je pozdravljao naše fudbalere nekoliko minuta, a objektivna jermenska publika velike ovacije uputila je i Vojvodama, koji su kao i mnogo puta do sada bili tu da podrže voljeni klub

Kvalifikacioni mečevi u evropskim takmičenjima su prošlost, a plavi se sada okreću obavezama u domaćem prvenstvu, gdje će pokušati da odbrane tron, jer su u prethodnoj sezoni na dominantan način osvojili treću titulu šampiona.

Naši fudbaleri nemaju mnogo vremena za odmor, pošto će već u nedjelju 5. avgusta, u prvom kolu Telekom 1. CFL lige ugostiti povratnika u elitu ekipu Mornara iz Bara.

Autor: Boris Kankaraš