1.8.2019. 10:41
Pavlović zaustavio Plave, nastavak misije u Ligi Evrope

Naša ekipa svoju ovogodišnju evropsku misiju nastavlja u kvalifikacijama za Ligu Evrope, nakon što su u Nikoziji poraženi od APOEL-a rezultatom 3:0 u revanš meču 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Po sparnom i toplom vremenu, Plavi su samo na momente parirali najtrofejnijem timu sa Kipra, koji je večeras bio konkretniji u napadu i sa tri pogotka potvrdio svoj prolaz u narednu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ipak se nema šta zamjeriti našim momcima koji su u ovosezonskom ciklusu kvalifikacija za najelitnije klupsko takmičenje pokazali da su napravili tim za velika djela.

Naši momci ušli su hrabro u meč i u prvih deset minuta u potpunosti kontrolisali igru, a nakon samo dva minuta od početka meča priliku je imao Milutin Osmajić.
Mladi ofanzivac se ipak nije najbolje snašao u šesnaestercu domaćih, pa je ova šansa otišla u nepovrat.

U 13. minutu Kiprani uspijevaju da realizuju prvu ozbiljnu situaciju pred golom "plavih". Giljen je uspio da odbrani prvi pokušaj, medutim lopta se od Cigera odbila do Pavlovića, igrača koji je branio boje mlade reprezentacije Švajcarske, koji je drugi put bio precizan.

Drugi gol domaći postižu u 25. minutu, a ponovo je, nakon odlične akcije Al Tamarija, strijelac bio Pavlović.

Novu priliku za APOEL imao je Antonio Jakoliš u 28. minutu ali je gađao pored desne stative.

Do kraja prvog dijela igre naša ekipa je u dva navrata pokušala da zaprijeti golu Vida Beleca. Prvo je Bubanja gađao u 38. a nakon njega i Marušić u 42. minutu, ali je lopta oba puta otišla van okvira gola.

Šampion Kipra počeo je i drugo poluvrijeme ofanzivno i zaprijetio preko De Vincentija već nakon nekoliko minuta igre, ali bez uspjeha.

Plavi ipak nijesu odustajali od borbe, ali sve nade naših momaka srušene su u 66. minutu, kada je nakon gužve u kaznenom prostoru Plavih treći gol na utakmici postigao Pavlović i tako postavio konačan rezultat, a do kraja je viđeno još par ozbiljnijih šansi.

Crnogorskom šampionu nije nedostajala podrška u Nikoziji ni sa tribina.

Sutjeska je večeras na stadionu GPS imala podršku oko stotinjak svojih sugrađana, kao i grupe Vojvoda koji su bili smješteni na sjevernoj tribini.

Plavi se u trećem kolu kvalifikacija za UEFA Ligu Evrope sastaju sa boljim iz duela Linfilda iz Sjeverne Irske i HB Torshavna sa Farskih Ostrva.