30.4.2018. 13:29
Pala i Zeta, omladinci “gaze” ka tituli

Naša omladinska ekipa proteklog vikenda je na Trešnjici u derbiju 9. kola grupe A, savladala ekipu Zete minimalnim rezultatom.

FK Zeta U19 –  FK Sutjeska U19  0:1 (0:0)
Stadion Trešnjica, Golubovci
Gledalaca: 100

Sudija: Miloš Savović
Pomoćnici: Đorđije Ražnatović i Ivan Bogdanović

Strijelac:
58’ Anto Babić

Naši omladinci nastupili su u sledećem sastavu: Mićanović (G), Babić, Krulanović, Pajović, V.Vlahović, A.Vlahović, Marušić (C), Toljić, Eraković, Vujačić i Bećirović. Igrali su još: Osmajić i Bajović.

FK Zeta: Raičević (G), Pejović, Puletić, Pešukić, Zejak, Kovačević, Peruničić, Lambulić, Kontić (C), Vukčević i Krstović. Igrali su još: Tripunović, Milošević i Đurović.

U veoma dinamičnoj i uzbudljivoj utakmici, viđene su prilike na obje strane.

Na prvu priliku nije se dugo čekalo - već u 2. minutu naša ekipa je zaprijetila preko kapitena Marušića, čiji je udarac završio pravo u ruke golmana Raičevića.

Deset minuta kasnije, domaći su pokušali preko Kovačevića, koji je bio umalo neprecizan.

U 22. minutu nova prilika za domaće, Pešukić je “gađao” iskosa sa desne strane, ali je naš čuvar mreže bio na visini zadatka.

Samo dva minuta kasnije, Marušić je probao iz prekida sa oko 20 metara, ali lopta završava tik iznad prečke gola domaćih.

Igrao se 28.minut kada je golman Mićanović sjajno pronašao Bećirovića, ali je njegov šut izblokirao Zejak, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Pred kraj prvog dijela, Lambulić se našao u prilici, ali je njegov udarac završio pored gola Mićanovića.

Na samom početku drugog poluvremena, opet su zaprijetili domaći. Pešukić je izveo slobodan udarac, ali je Mićanović fenomenalno intervenisao i otklonio opasnost.

Minut kasnije, probao je i Bećirović, ali je golman Zete bio siguran.

U 59. minutu, odlična akcija naše ekipe. Marušić je sjajno “povukao” loptu, dodao do Aleksandra Vlahovića, a ovaj fenomenalno pronašao Babića, koji je preciznim udarcem matirao golmana Raičevića za vođstvo onaše ekipe.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, tako da su plavi nastavili pobjednički niz i ostvarili veoma važnu pobjedu protiv neugodnog rivala i direktnog konkurenta u borbi za titulu.

Nakon ove pobjede omladinci su i dalje na liderskoj poziciji sa 42 osvojena boda, uz impresivnu gol razliku “+78”, što dovoljno govori o dominaciji našeg tima u omladinskoj ligi Crne Gore.

U derbiju narednog kola, koje se igra u nedelju 6. maja, izabranici Dragana Miijanovića ugostiće najbližeg pratioca - ekipu Budućnosti, koja je danas na svom terenu savladala Jedinstvo rezultatom 2:0, i tako došla do druge pozicije, sa četiri boda zaostatka u odnosu na našu ekipu.

Autor: Boris Kankaraš