16.9.2020. 21:54
Pajović u nadoknadi za pobjedu protiv Iskre

U zaostaloj utakmici 3. kola Telekom 1.CFL Plavi su na svom terenu savladali Iskru, rezultatom 3:2. Golove za našu ekipu su postigli Raičević u 9. minutu, Marković u 84. i gol za pobjedu mladi Igor Pajović u 93. minutu.

3:2 Pajović (as Bulatović) 90+3'

FK Sutjeska: Giljen (C) - Pajović, Mitrović, Šofranac, Bulatović - Janković (od 66. Adrović), Dubljević B ( od 77. Bubanja), Ćetković, Osmajić, Raičević (od 77. Bojović) - Marković (od 86. Grivić)
Rezerve: Ličina, Janjić, Grivić, Đurković, Adrović, Bojović, Kecojević, Bubanja, Vuković D

FK Iskra: Kordić, Kato, Kumburović, Šahman (od 86. Milić), Drinčić (C), Yamamoto, Obradović, Orlandić, Vuković, Rogošić (od 62. Đurišič), Krnić (od 62. Adžović)
Rezerve: Vujisić, Malešević, Milić, Đurišić, Mandić, Tadić, Adžović, Kolundžić

Plavi dolaze do prednosti u 9. minutu. Marković je sa sredine terena odlično poslao dugu loptu za Osmajića koji je prešao Orlandića, centrirao i pronašao Raičevića koji je zatresao mrežu za 1:0.

Pet minuta kasnije, Iskra dolazi do izjednačenja. Vuković je izveo slobodan udarac sa desne strane, u našem šesnaestercu najviši je bio Obradović i glavom zatresao mrežu Giljena.

U 27. minutu Janković je izveo slobodan udarac, dugom loptom prebacio defanzivce gostiju, Marković se odlično ubacio i šutirao lijevom nogom, ali je lopta završila malo pored gola.

Samo minut kasnije, Osmajić je po desnoj strani odigrao loptu za Ćetkovića, on je uputio ka golu, Marković je sve to pratio i uklizao, ali mu je malo nedostajalo da postigne gol.

U 33. minutu Rogošić je uputio dobar udarac sa dvadesetak metara, ali je Šofranac bio odlično postavljen i izblokirao je loptu koja je išla u okvir gola.

U 39. minutu Osmajić je nakon dobre dubinske lopte Ćetkovića oboren u šesnaestercu Iskre, naši igrači su tražili penal, ali je sudija Milačić odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

U nadoknadi prvog poluvremena još jedna prilika da naša ekipa dođe do prednosti pred veliki odmor.

Ćetković je sa desne strane ubacio loptu za Osmajića koji se dobro postavio, ali je lijevom nogom loše zahvatio loptu iz izgledne pozicije za pogodak.

I u nastavku meča prvu veliku šansu za gol je imala naša ekipa.

Igrao se 53. minut kada je Marković odigrao loptu u prostor za Ćetkovića koji je sa desne strane ubacio za Raičevića, on je šutirao ali nije imao sreće da postigne svoj drugi gol na meču, jer je lopta pogodila stativu.

Dva minuta kasnije Raičević je sa lijeve strane ubacio za Markovića koji je dobro šutirao, ali je Orlandić na gol liniji izblokirao udarac.

U 66. minutu je Mitrović centrirao, Marković odlično šutirao glavom, ali je Kordić vrhovima prstiju uspio da odbrani loptu koja je išla pod prečku.

U 84. minutu Plavi ponovo dolaze do prednosti. Kumburović je nakon centaršuta Bulatovića loše zahvatio loptu koja je došla do Markovića, a on je bez puno razmišljanja odmah šutirao i u svom stilu postigao gol za 2:1.

Ipak, tri minuta kasnije Iskra još jednom dolazi do izjednačenja. Yamamoto je nakon prodora po lijevoj strani centrirao, a iskusni golgeter Vuković je lijevom nogom poslao loptu u nebranjeni dio gola.

Bez obzira na primljeni pogodak, naši igrači nisu gubili vjeru u pobjedu, već su svim silama krenuli ka golu gostiju.

Na isteku 90. minuta Grivić je sjajnim centaršutem pronašao Adrovića koji je šutirao glavom preko gola.

U trećem minutu sudijske nadoknade Bulatović je uputio cetaršut sa lijeve strane, mladi Igor Pajović se izborio za poziciju, primio loptu u srcu šesnaesterca i rutinski savladao Kordića za prvi trijumf Plavih u ovoj sezoni na domaćem terenu.

Naša ekipa će u narednom meču na svom terenu dočekati Zetu. Taj meč je na programu u nedjelju.

Autor: Vasilije Lalović / FK Sutjeska