1.6.2020. 22:26
Omladinci ubjedljivi protiv Petrovca, kadeti savladali Kom

Nakon Telekom 1.CFL koja je nastavljena u subotu, odigrani su mečevi u konkurenciji omladinaca, odnosno kadeta. Naše mlađe selekcije su imale uspješan vikend sa dva trijumfa. Omladinci su ubjedljivo savladali Petrovac rezultatom 4:1, dok su kadeti minimalnim rezultatom 0:1 savladali Kom na gostujućem terenu.

4:1 Bojović 74'

FK Sutjeska: R. Dubljević, Babić (K), B. Dubljević, Đurković, Radojević, Bojović, Vuković, Mirković, Bulajić, Janjić, Pajović
Igrali su još: Radović, Peković, Žižić, Kecojević, Korać, Lalović, Milić, Vujačić

OFK Petrovac: Boljević, Jošanović, Dervišević (K), Đelošević, Mićović, Al. Pepeljak, Ljuca, Ćulafić, Stijepović, Vujisić, Petričević
Igrali su još: Raketić, Nagata, Radinović, Šćepanović, Ad. Pepeljak, Trifunović

Prva zanimljiva dešavanja na terenu viđena su u 23. minutu kada ekipa Petrovca dolazi do prednosti.

Kapiten Dervišević je centrirao sa desne strane, Pepeljak se odlično ubacio i zatresao mrežu udarcem sa desetak metara.

Naša ekipa je prvi put zaprijetila u 33. minutu. Bojović je izveo slobodan udarac sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla preko gola.

U završnici prvog poluvremena Plavi dolaze do izjednačenja. Igrao se 39. minut kada se Janjić odlično ubacio sa lijeve strane, prihvatio dugu loptu, izašao sam ispred čuvara mreže gostiju i savladao ga.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra naših omladinaca koji su bili dominantni na terenu u svim segmentima igre i na taj način došli do ubjedljive pobjede.

Već u 49. minutu viđen je odličan solo prodor Janjića, koji je predriblao nekolika igrača gostiju, ali se nije najbolje snašao u završnici.

U 63. minutu dolazimo do prednosti. Pajović je sjajnom, dugom loptom prebacio odbranu Petrovca i pronašao Bojovića koji je sigurnom realizacijom postigao gol za 2:1.

Samo četiri minuta kasnije, Vuković je sa lijeve strane ubacio loptu za Janjića, koji je udarcem lijevom nogom postigao svoj drugi gol na ovom meču.

U 71. minutu je Bojović prihvatio loptu na nekih dvadesetak metara od gola gostiju, uputio fenomenalan udarac, ali je prečka bila saveznik golmana Boljevića i rezultat je ostao nepromijenjen.

Ipak, u 74. minutu Bojović i definitivno stavlja tačku na ovaj meč. Nakon sjajnog  prodora pored defanzivaca Petrovca, postiže gol za konačnih 4:1.

FK Kom - FK Sutjeksa  0:1 ( 0:1)

Naši kadeti su upisali pobjedu na gostujućem terenu protiv ekipe Koma. Jedini gol na meču postigao je Lazar Žižić u 9. minutu meča.

FK Kom: Janjević, Begović, Popović, Stanišić, Pavićević, Aćimić, Pejović (K), Bulatović, Dujović, Šoć, Tanjević
Igrali su još: Dubljević, Ivanović, Bojanić, Ramović, Radonjić, Radulović

FK Sutjeska: Kilibarda, Žižić, Dragićević, Milić, Papović, Radojević, Šapurić (K), Vukićević, Perošević, Vujačić, Milinković
Igrali su još: N. Međedović, A. Međedović, Roćenović