19.8.2018. 22:44
Omladinci ubjedljivi, poraz kadeta

Proteklog vikenda naši omladinci slavili su ubjedljivim rezultatom u gostima protiv barskog Mornara, dok su kadeti na našem terenu poraženi nakon preokreta od ekipe Berana.

Izabranici Dragana Mijanovića su više nego ubjedljivo savladali ekipu Mornara iz Bara rezultatom 0:6 u drugom kolu Omladinske lige Crne Gore

Ivan Vujačić 71'

Naša ekipa počela je meč u sledećem sastavu: Mićanović, V. Vlahović, Lalatović, A. Babić (C), A. Vlahović, I. Toljić, Bajović, Vujačić, Šofranac, Dubljević i Bulajić. Igrali su još: L. Babić, Mirković, Delibašić i Sekulić.

FK Mornar: Kovač, Mucević, Kiković, Stešević, Dragojević, Giljen, Balić, Bumbić (C), Perović, Hodžić i Raičković. Igrali su još: Janković, Martinović i Ivačković.

Naši fudbaleri stigli su do prednosti već u prvom minutu, kada je Mucević srušio Vujačića u kaznenom prostoru, a sudija Vujisić pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač sa 11 metara bio je Anto Babić.

Samo dva minuta kasnije plavi omladinci udvostručuju prednost. Bulajić je fenomenalno pogodio iz slobodnjaka sa oko 18 metara iskosa sa desne strane.

U 11. minutu Bajović je uposlio Šofranca koji je rutinski savladao nemoćnog Kovača.

Igrao se 19. minut kada je Kovačević srušio Bulajića u šesnaestercu, a sudija Vujisić još jednom pokazao na bijelu tacku. Ovog puta siguran izvođač sa linije penala bio je Bajović.

Šofranac je u 35. minutu povisio na 5:0 nakon sjajne asistencije Aleksandra Vlahovića.

U 71. minutu Aleksandar Vlahović je dugom loptom spojio sa golom Vujačića, a ovaj rutinski lobovao Kovača i tako postavio konačan rezultat ovog susreta.

U narednom, 3. kolu, naša ekipa dočekuje ekipu Mladosti iz Lješkopolja, a meč se igra u srijedu 22. avgusta od 17 časova u Nikšiću.

Izabranici Miodraga Nikolića su u 2. kolu kadetske lige Crne Gore poraženi od ekipe Berana rezultatom 1:2 (1:0).

Naša ekipa je stigla do vođstva preko Milića u 30. minutu, gosti su izjednačili u 47. minutu, strijelac je bio Magdelinić, a do potpunog preokreta Beranci su došli pogotkom Malezića, koji je u 62. minutu postavio konačan rezultat utakmice.

U narednom, 3. kolu plavi kadeti gostuju ekipi Otrant Olympica iz Ulcinja, a meč se igra u srijedu 22. avgusta od 17 časova.

Autor: Boris Kankaraš