11.3.2018. 20:56
Omladinci slavili u derbiju

Izabranici Dragana Mijanovića danas su na svom terenu, u derbiju drugog kola A grupe, pobijedili ekipu Zete iz Golubovaca rezultatom 1:0.

FK Sutjeska  U19 – FK Zeta U19 1:0 (1:0)

Pomoćni teren Stadiona kraj Bistrice
Gledalaca oko 100

Sudija: Miloš Knežević
Pomoćnici: Marko Drljević i Vladimir Kalezić

29’ – 1:0 Milutin Osmajić

Naši omladinci nastupili su u sledećem sastavu: Mićanović (G), Babić, V.Vlahović, A.Vlahović, Vujačić, Krulanović, Toljić, Eraković, Osmajić, Marušić (C) i Bećirović. Igrali su još: Tomašević, Bajović i Pajović.

FK Zeta U19: Raičević (G), Maraš, Peruničić, M. Lambulić, Kontić, Ceklić, L. Lambulić, Vukčević, Krstović, Kovačević i Tripunović (C). Igrali su još: Milošević, Mihajlović i Zejak.

Prvi dio meča je uglavnom protekao u mirnom ritmu, igralo se na sredini terena, bez većih uzbuđenja.

Prvu pravu priliku za naš tim, a ujedno prvu i na meču, Osmajić je u 29. minutu pretvorio u gol nakon centaršuta Erakovića sa desne strane, za vođstvo našeg tima 1:0.

Pred sam kraj poluvremena, u 44. minutu, strijelac jedinog gola Osmajić je odgurnut u šesnaestercu gostiju, a glavni sudija je pokazao na bijelu tačku.
Kapiten Marušić je izveo jedanaesterac, ali je njegov šut odbranio golman Raičević.

Nakon toga, gosti su protestvovali zbog dosuđenog jedanaesterca, a najdeblji kraj je “izvukao” Mijat Lambulić, koji je zaradio crveni karton.

U drugom poluvremenu, plavi su u potpunosti kontrolisali utakmicu, ne dozvolivši protivniku nijednu ozbiljniju priliku.

U 53. minutu odlična akcija plavih - Eraković je sjajno uposlio Bećirovića, koji je šutirao, ali je lopta završila tik iznad prečke gola gostiju. U finišu utakmice, naša ekipa je mogla da uveća prednost, ali su udarci, prvo Osmajića, pa zatim i Marušića završili preko gola čuvara mreže gostiju.

Poslije ove, izuzetno važne pobjede za naš tim, plavi su se osamili na liderskoj poziciji sa 26 osvojenih bodova, dva više od drugoplasirane Budućnosti, dok je ekipa Zete “pala” na treće mjesto.

U narednom kolu, naši fudbaleri gostuju ekipi Budućnosti, a meč se igra u subotu 17. marta.

Autor: Boris Kankaraš