6.5.2018. 21:21
Omladinci poraženi u derbiju

Naša omladinska ekipa danas je na  svom terenu u derbiju 10. kola grupe A, poražena od ekipe Budućnosti rezultatom 0:1.

FK Sutjeska U19 – FK Budućnost U19 0:1 (0:1)

Pomoćni teren stadiona kraj Bistrice
Gledalaca: 300

Sudija: Miloš Laličić
Pomoćnici: Milutin Đukić i Lazar Radulović

Strijelac:
26’ Stijepović

Naši omladinci nastupili su u sledećem sastavu: Mićanović (G), Babić, Krulanović, V. Vlahović, A. Vlahović, Marušić (C), Toljić, Osmajić, Eraković, Vujačić i Bećirović. Igrali su još: Tomašević i Bajović.

FK Budućnost: Nikčević (G), Stijepović, Brnović, Ražnatović, Dresaj, Kumburović (C), Terzić, Roganović, Obradović, I. Vukčević i P. Vukčević. Igrali su još: Tripković, Kukuličić, Šabotić i Markešić.

U prvom dijelu viđene su prilike na obje strane.

U 8. minutu zaprijetili su gosti preko Terzića koji je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Mićanović bio na pravom mjestu.

Prvu ozbiljniju šansu za našu ekipu imao je Aleksandar Vlahović u 13. minutu, kada je nakon sjajnog solo prodora šutirao pravo u ruke golmana gostiju.

Pet minuta kasnije, Stijepović je umalo iznenadio Mićanovića, ali je naš golman uz pomoć stative  uspio da spriječi “siguran” pogodak.

Igrao se 25. minut kada je nakon centaršuta Ražnatovića, Stijepović bio najviši u skoku, i udarcem glavom donio vođstvo gostujućoj ekipi.

Pred sam kraj prvog poluvremena novu priliku za plave imao je kapiten Marušić, ali je njegov pokušaj završio tik iznad prečke.

Na samom startu drugog dijela Eraković se našao u stoprocentnoj prilici, ali nije uspio da poravna rezultat.

U 51. minutu gosti su mogli da uvećaju prednost, kada je Ražnatović iz kornera pronašao Obradovića koji je gađao glavom, ali je Mićanović fenomenalno intervenisao, nakon čega se lopta odbila do istog igrača, čiji je šut izblokirao Aleksandar Vlahović.

Gosti su u 64. minutu ostali sa igračem manje, kada je Igor Vukčević “zaradio” crveni karton.

Marušić je u 69. minutu probao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, međutim nije uspio da savlada Nikčevića.

Do kraja utakmice naši fudbaleri su imali terensku inicijativu, ali nijesu uspjeli da iskoriste brojčanu prednost.

Nakon ovog poraza, omladinci su i dalje na liderskoj poziciji sa 42 osvojena boda, bod više od današnjeg rivala.

Do kraja prvenstva ostala su još četiri kola, a u narednom, koje se igra u nedelju 13. maja, izabranici Dragana Mijanovića gostuju ekipi Koma na Zlatici.

Autor: Boris Kankaraš