2.4.2018. 11:14
Omladinci poraženi “minimalcem”, kadeti slavili protiv Grblja

Naša omladinska ekipa, u nedjelju je na gostovanju ekipi Grblja, u 5. kolu grupe A, poražena minimalnim rezultatom 1:0. Ono što svakako mora da “boli” je poraz u meču u kojem je naš tim bio mnogo bolji rival, uz dva poništena gola postignuta iz nedozvoljenih pozicija.

OFK Grbalj U19 – FK Sutjeska U19  1:0 (1:0)
Pomoćni teren FK Bokelj, Kotor
Gledalaca: 100
Sudija: Ivan Šarac
Pomoćnici: Miloš Janković i Slobodan Stanković
18’ – 1:0 Nikola Gluščević

Naši omladinci nastupili su u sledećem sastavu: Mićanović (G), Babić, V.Vlahović, A.Vlahović, Krulanović, Pajović, Tomašević, Toljić, Eraković (C), Vujačić i Bećirović. Igrali su još: Bajović, Šofranac i Mirković.

OFK Grbalj: Popović (G), Vučetić, Miljenović, Bogdanović, Mršulja (C), Vraneš, Rudan, Marković, Gluščević, Perović i Ivančević. Igrali su još: Marić i Krunić.

U prvom dijelu utakmice, viđene su prilike na obje strane, prvi dio prvog poluvremena pripao je domaćinu, a sve ostalo bilo je u znaku naših momaka.

Prvi su zaprijetili domaći, u 8 .minutu preko Markovića, ali je njegov šut zaustavio Mićanović. Deset minuta kasnije, nova šansa za Grbljane, preko Gluščevića koji je preciznim udarcem sa oko 12 metara donio vođstvo domaćinu.

Nakon primljenog gola, naša ekipa je odmah odgovorila, a u odličnoj prilici u 20. minutu našao se napadač Vujačić nakon sjajne asistencije Krulanovića, ali je njegov udarac zaustavio golman Popović.

Samo minut kasnije, nova šansa naših - korner je izveo Bećirović, loptu glavom zahvatio Velimir Vlahović, ali je odbrana Grblja otklonila opasnost. U nastavku iste akcije, pokušao je i Bećirović, ali nije bilo promjene rezultata.

Igrao se 34. minut, kada je Vujačić, nakon sjajno izvedenog kornera Bećirovića, uhvatio volej udarac, ali je lopta završila pravo u ruke golmana “trikolora”.

Do kraja poluvremena, naš tim je i dalje pokušavao, ali nije bilo promjene rezultata.

U drugom poluvremenu, potpuna dominacija plavih, uz pregršt šansi i dva poništena gola.

U 55. minutu, možda i najbolja prilika naših, Eraković je fenomenalno uposlio Vujačića, koji se našao sam ispred čuvara mreže domaćih, ali je Popović još jednom bio na visini zadatka.

Svega dva minuta kasnije, nakon odličnog prodora Bećirovića po lijevoj strani, Vujačić je opet mogao da izjednači rezultat, ali je njegov udarac izblokirala odbrana domaćih.

U sledećem napadu, opet prilika za plave, ovog puta za Bećirovića koji je fenomenalno plasirao loptu sa ivice šesnaesterca, ali je Popović intervenisao krajnjim naporom.

Igrao se 60. minut kada je Vujačić konačno uspio da savlada Popovića, ali je njegov gol poništen jer se naš napadač našao u nedozvoljenoj poziciji.

Do kraja utakmice uglavnom se igralo na polovini rivala, ali promjene rezultata nije bilo.

U samom finišu meča Toljić postiže gol za izjednačenje, ali i ovog puta pogodak je poništen zbog još jednog ofsajda.

Ipak, u sudijskoj nadoknadi, plavi su još jednom mogli do gola, kada je nakon velike gužve u šesnaestercu Grbljana, Velimir Vlahović “gađao” glavom, ali nije uspio da savlada Popovića, koji je najzaslužniji za poraz naše ekipe.

Plavi omladinci nakon ovog poraza i dalje zauzimaju lidersku poziciju sa 30 osvojenih bodova, koliko ima i drugoplasirana Zeta, uz slabiju gol razliku.

U narednom kolu, u subotu 7.aprila, izabranici Dragana Mijanovića dočekuju ekipu Mladosti.

Plavi kadeti su u 5. kolu grupe A, savladali ekipu Grblja rezultatom 2:0. Prvi gol za našu ekipu postigao je Bulajić u 20. minutu, a samo tri minuta kasnije kapiten Babić postavio je konačnih 2:0.

Kadeti nakon ovog kola i dalje zauzimaju drugu poziciju, sa 27 osvojenih bodova, devet manje u odnosu na prvoplasiranu Budućnost.

U narednom kolu, u subotu 7. aprila, izabranici Slaviše Mirkovića dočekuju trećeplasiranu ekipu Berana.

Autor: Boris Kankaraš