1.10.2018. 13:24
Omladinci lako protiv OFK Titograda

Proteklog vikenda naši omladinci ubjedljivo su pobjedili u gostima ekipu Titograda rezultatom 3:0 u okviru 9. kola crnogorske omladinske fudbalske lige.

Ivan Vujačić 90+1

FK Sutjeska: Mićanović, A. Babić (C), V. Vlahović, A. Vlahović, Lalatović, Toljić, Dubljević, Bulajić, Bajović, Vujačić i Šofranac. Igrali su još: Bojović, Mirković, Delibašić, Božović i L. Babić.

FK Titograd: Joksimović, Mališić, Škrijelj, Muradbašić, Jelić, Rakočević, Kaleziq, Ćatović (C), Drinčić, Vujović i Muzurović.  Igrali su još: M. Šćepanović, S. Šćepanović i Adžić.

U prvom dijelu utakmice nije bilo golova, međutim naš tim je bio opasniji, stvarao šanse, ali bez konkretne završnice.

Vođstvo našoj ekipi donio je najbolji strijelac omladinske lige Šofranac u 56. minutu, nakon što je "izbacio" jednog protivničkog igrača, a zatim iskosa sa lijeve strane punom nogom pogodio mrežu za svoj 11. gol u sezoni.

U 76. minutu Dubljević je pao u šesnaestercu domaćih, a sudija Roganović bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač sa 11 metara bio je naš kapiten Anto Babić.

Konačan rezultat susreta postavio je Vujačić u 91. minutu, Dubljević mu je odložio loptu, a Vujačić sa oko desetak metara savladao nemoćnog Joksimovića za ubjedljivu pobjedu naše ekipe.

Nakon ove pobjede, naši fudbaleri se i dalje nalaze na prvoj poziciji sa maksimalnih 27 osvojenih bodova, uz dva više u odnosu na drugoplasiranu ekipu Budućnosti.

U narednom, 10. kolu izabranici Dragana Mijanovića dočekuju ekipu Dečića.

Autor: Boris Kankaraš