10.3.2023. 13:19
Nastavljeno takmičenje mlađih selekcija

Prethodnog vikenda počeo je proljećni dio prvenstva za sve mlađe selekcije.

Naši omladinici nijesu igrali meč sa Mornarom u okviru 1. kola A grupe zbog učešća na turniru Roma Caput Mundi 2023 u Italiji, dok su juče u drugom kolu poraženi od ekipe Mladost DG rezultatom 2:1.

Kadeti se takođe takmiče u A grupi, odigrali su dvije utakmice i upisali dva trijumfa - prvi na domaćem terenu protiv Dečića 4:3, a zatim protiv Arsenala u Tivtu 2:1.

Obje pionirske selekcije su u gostima pobjedama otvorili drugi dio sezone. Stariji pioniri su bili bolji od Zete rezultatom 4:1, dok su mlađi savladali Adriju 1:0.

Pjetlići su poraženi od Olympica minimalnim rezultatom 1:0.

REZULTATI:

Omladinci
09.03.2023.
Pomoćni teren DG arene, Podgorica

OFK MLADOST DG 2:1 SUTJESKA

Naši momci su poraženi u 2. kolu A grupe omladinske lige na gostujućem terenu od Mladosti DG rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a do prednosti smo došli u 73. minutu golom Marka Šćepanovića.

Domaći su izjednačili preko Jukića u 80. minutu, kada je i naš Bojan Damjanović dobio crveni karton.

Mladost je uspjela da dođe do pobjede golom Delića u sudijskoj nadoknadi.

U narednom kolu, omladinci će dočekati Berane.

Igrali su: Adžić - Bojović, Abazović, Damjanović, Papović, Vukićević (60' Kovačević), Šapurić (C), Radojević (60' Šćepanović), Đurković (68' Ćetković) Aničić (77' Adžić), Nikolić

Kadeti
08.03.2023.
Stadion FK Arsenal, Tivat

ARSENAL 1:2 SUTJESKA

Kadeti su u 2. kolu na gostujućem terenu savladali Arsenal iz Tivta rezultatom 2:1.

Do prednosti smo došli golom Matije Nikčevića u 27. minutu, da bi Stefan Ćalasan u 33. povećao na 2:0.

Domaći su smanjili preko Radevića u 56. minutu, ali je rezultat do kraja ostao nepromijenjen.

U narednom kolo, kadeti će dočekati Jedinstvo.

Igrali su: Lažetić - Eraković, Jokanović, Ćalasan, Jauković (C), Musić, Nikčević (84' Rudović), Pićurić (57' Zečević), Sekulović, Dubljević, Miljanić T

Kadeti
04.03.2023.
Pomoćni teren FK Sutjeska, Nikšić

SUTJESKA 4:3 DEČIĆ

U meču punom preokreta, naši kadeti su uspjeli da pobjedom otvore takmičenje u A grupi kadetske lige.

Nakon što je naša ekipa meč otvorila sa dva gola, Dečić je preokrenuo do kraja prvog poluvremena na 2:3.

Ipak, u drugom poluvremenu sa dva nova pogotka naši momci osvajaju tri boda.

Utakmicu je obilježio Marko Šćepanović koji je postigao četiri gola za našu ekipu - dva iz igre (22', 85') i dva sa bijele tačke (7', 73')

Igrali su: Lažetić - Jokanović, Jauković (C), Musić, Nikčević (90+2' Miljanić M), Kecojević (65' Lukovac), Zečević, Žižić (46' Grbović), Sekulović, Miljanić T, Šćepanović (90+2' Knežević)

Pioniri
05.03.2023.
Stadion Trešnjica, Golubovci

ZETA 1:4 SUTJESKA

Pioniri su proljećni dio otvorili ubjedljivom pobjedom protiv Zete 4:1 na gostujućem terenu.

Do prednosti smo došli autogolom Stanovića u 10. minutu, da bi u nastavku meča po jedan gol postigli Boban Đukanović u 25. , Vuk Đurović u 30. i Petar Gardaševiću 48. minutu.

U narednom kolu, pionire na domaćem terenu očekuje susret sa Iskrom.

Mlađi pioniri
05.03.2023.

ADRIA 0:1 SUTJESKA

I mlađi pioniri su upisali trijumf na otvaranju drugog dijela - naši dječaci su bili bolji od Adrije na gostujućem terenu minimalnim rezultatom 1:0.

Gol vrijedan tri boda postigao je kapiten Petar Ašanin u 14. minutu.

Pjetlići
05.03.2023.
Pomoćni teren FK Budućnost, Podgorica

OLYMPICO 1:0 SUTJESKA

Pjetlići su poraženi od Olympica na gostujućem terenu rezultatom 1:0. Jedini gol na meču postigao je Rastoder u 60. minutu.

U narednom kolu, pjetlići dočekuju Zabjelo.